ČLÁNEK

CSKA přemohlo Lokomotiv, Oceláři zvládli derby!

11.08.2019 | Redakce

Zápas dvou ruských velikánů nabídl atraktivní podívanou, na gól si ale diváci museli počkat až do nájezdů. V nich se jako zručnější exekutoři předvedli mladíci Moskvy a po roce si opět zahrají finále! A dramatický zápas byl k vidění také v tréninkové aréně, kde došlo na slezské derby! Lepší vstup do zápasu sice prožily Vítkovice, mladí Oceláři ale zvládli vyrovnat a v nájezdech si následně vystřelili druhé turnajové vítězství!

CSKA Moskva - Lokomotiv Jaroslavl 1:0 sn

První třetina druhého semifinálového duelu se projevila hodně vyrovnanou hrou s šancemi na obou stranách. Byla to především třetina gólmanů, kteří předváděli skvělé zákroky a hlavně díky nim se skóre po uplynutí úvodních dvaceti minut neměnilo.

Stav se nezměnil ani po čtyřiceti minutách. Oba dva brankáři si opět kvalitně zachytali. O něco více práce měl ale strážce klece Lokomotivu Murašov, který předvedl hodně skvělých zákroků a nejméně dvakrát zabránil téměř jasné brance.

Gólmani své branky uzavřeli tak dobře, že ani třetí třetina vítěze nepřinesla. A tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči CSKA. Rozhodující nájezd proměnil Alexandr Lechkov.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 SN

Do druhého utkání v Mini WERK ARENĚ vstoupily aktivněji Vítkovice, které se po tlaku v pásmu Ocelářů mohly radovat z úvodní branky hned na začátku čtvrté minuty. Jakubu Machovi se povedlo přesně trefit odkrytou část Klimkovy klece a rozjásat příznivce Ridery. Další radost Vítkovic přinesla třináctá minuta, kdy se po střele od modré prosadil opět Jakub Macho.

Po vyrovnaném vstupu do druhého dějství si dokázali Oceláři vytvořit tlak v útočném pásmu, který v jednatřicáté minutě využil Filip Hrůzek. O patnáct sekund později se od modré prosadil také Denis Kyselý a rázem bylo srovnáno. Ve zbytku základní hrací doby se už žádnému z celků vsítit branku nepovedlo a tak dospěl zápas až do samostatných nájezdů.

Třinec z pěti nájezdů chyboval jen jednou, Klimkovi se podařilo zneškodnit dva pokusy Vítkovic a po úspěšném nájezdu Alexandra Kašpárka slavili Oceláři vítězství. Autorem vítězného gólu se stal Filip Hrůzek, který dokázal trefit mezeru pod paží Bartošáka.

Krátké zprávy