ČLÁNEK

Do vyřazovacích bojů míří také CSKA Moskva a Sparta!

10.08.2019 | Redakce

CSKA se po úvodním nezdaru dostalo do skvělé formy a nezaváhalo ani v zápase proti pražské Spartě, kterou z ledu smetlo výsledkem 9:1! Vítkovice ovšem smutní! Přestože zatím jako jediný tým na tomto turnaji dokázaly Moskvu porazit, do play-off se nepodívají a po výprasku od Rigy končí ve skupině Mini WERK ARENA poslední!

HC Sparta Praha - CSKA Moskva 9:1

Do svého posledního duelu ve skupině vstoupily oba celky velice zodpovědně. I přes ustavičný tlak Sparty se ale jako první radovalo po střele Kirila Dolčenkova CSKA. Ruský celek se dokázal prosadit i za čtyři minuty, druhou branku utkání přidal Roman Makarov. Po pěti minutách vyrovnané hry se Mini WERK ARENOU rozezněla gólová siréna znovu a na 3:0 ve prospěch Moskvy zvýšil Pavel Volovlikov. O necelou minutu později se podruhé prosadil Roman Makarov, jehož střela byla za záda Hrabala tečována jedním z Pražanů.

Vstup do druhé třetiny se CSKA rovněž povedl. Ruští hokejisté znovu zvedali ruce nad hlavy po 124 sekundách hry, kdy se podruhé trefil Pavel Volovlikov. Branka Artema Barbuši z devětadvacáté minuty vyhnala Hrabala z branky Sparty a mezi tři tyče se postavil Dlouhý. Nový brankář Sparty si čisté konto udržel deset minut, ale následně jej překonal Danil Grigorev.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě bylo proti CSKA nařízeno trestné střílení za padnutí na puk, Josef Broš ale na ruského gólmana nevyzrál. O chvíli později tak Rusové trestali a Roman Makarov gólem na 8:0 završil hattrick. Vzápětí už se dočkali také Sparťané poté, co Darnjana překonal Josef Broš. V sedmapadesáté minutě ještě pečetil výhru CSKA svým gólem Artem Duda a stanovil konečné skóre na 9:1 ve prospěch ruské mašiny.

HC Vítkovice Ridera - HS Riga 3:9

Hráči Vítkovic vstoupili do úvodní dvacetiminutovky velice aktivně. Branku se jim ale podařilo vsítit až v polovině jedenácté minuty, když Ondřej Krčmárský propálil Lipskise od modré čáry. Riga ale odpověděla v závěru třetiny dvěma góly do šatny. Matiis Birniš skóroval v čase 19:18 a o 12 sekund později ho následoval Dimitrijs Korols.

Na začátku druhé třetiny pokračovala Riga v tom, co na konci první části hry započala a po devětasedmdesáti sekundách hry se prosadil Reinis Eberlinš. Odpověď Vítkovic ale přišla o tři minuty později, z předbrankového prostoru se prosadil Ondřej Krčmárský. Jednatřicátá minuta už ale patřila opět Lotyšům a na 6:2 zvýšil Arturs Avontiš. Dvě minuty nato se na listinu dvougólových střelců dne zapsal Matiis Birniš.

Vstup Rigy do poslední fáze utkání byl opět rychlý a Marks Kaninš střelou z mezikruží překvapil Bartošáka. O tři minuty později se Lotyši radovali znovu, tentokrát se do role zakončovatele obsadil Girts Silkalns. Gólovým hodům ale zdaleka nebyl konec, dvě minuty nato rozezvučel gólovou sirénu Aleksis Ostankovičs, který svou trefou vyhnal Bartošáka z klece Vítkovic. Ridera dokázala na exhibici Rigy reagovat o šest minut později, o třetí branku Vítkovic v utkání se postaral Filip Holaník. Gólový účet tohoto utkání uzavřel v šedesáté minutě Girts Silkans, který svou tečí překvapil Müncha v bráně Vítkovic a stanovil konečné skóre zápasu na 3:9.