Třinec smetl švédské Malmö a Energie překvapila Jaroslavl!

10.08.2019 | Redakce

Do prvního zápasu ve WERK ARENĚ vstoupili mnohem lépe domácí Oceláři! Třinečtí hráči se na začátku utkání hned třikrát prosadili ve vlastní nevýhodě a nakonec si došli pro vítězství 11:4! Naopak silná Jaroslavl narazila! Hokejisté ruského Lokomotivu v zápase proti Karlovým Varům dotahovali marně a nakonec se museli smířit s porážkou 3:5!

HC Oceláři Třinec – Malmö Redhawks 11:4

Úvodní duel dne ve skupině WERK ARENA nabídl srovnání domácích Ocelářů se švédským nováčkem z Malmö. Svěřenci Reného Muchy vstoupili do utkání aktivně a po vyloučení Ciencialy se prosadili hned dvakrát zásluhou Matěje Kozlíka! Třinečtí si v následujících minutách vytvářeli množství šancí, ta gólová ale přišla až v oslabení na začátku sedmé minuty. Servác Petrovský se dostal do úniku a tváří v tvář Lindemu uspěl. Čtvrtá branka utkání na sebe nenechala čekat dlouho. Janu Gazurovi se po střele z mezikruží podařilo využít signalizovanou výhodu a Třinec se tak dostal do čtyřbrankového trháku. V čase 9:40 se nesl WERK ARENOU zvuk sirény znovu. Servác Petrovský využil Hrůzkovo vybídnutí a pátou brankou utkání vyhnal Linda na střídačku.

Oceláři vstoupili bleskově i do druhé dvacetiminutovky utkání. Tadeáš Hlávka dokázal využít přesilovou hru, když se trefil z levého kruhu. O tři minuty později bylo pro Malmö ještě hůř. Na modré čáře se ke kotouči dostal kapitán Ocelářů Denis Kyselý, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozvlnil síť za zády Anderssona. Na časomíře neuběhlo ani 30 sekund a Oceláři opět slavili. V den svých narozenin dokázal Servác Petrovský osmým gólem utkání završit hattrick. V jednatřicáté minutě už se ale radovali hosté. Ocelářům se nepovedlo správně vystřídat a Malmö trestalo. V akci tři na nikoho se prosadil Freddie Larsson. Odpověď Třince přišla vzápětí. Michal Pospíšil si na pravém kruhu posunul kotouč, který následně zamířil mezi betony švédského gólmana. Malmö však nerezignovalo a v pětatřicáté minutě snížil na 2:9 Joel Winblad. Třetí branku Jestřábů v této třetině ještě přidal Oscar Hed, který dorazil střelu Möllera.

Oceláři vstoupili lépe i do poslední části hry. Vojtěch Janoš překonal Anderssona z mezikruží a završil tak pověstnou „desítku“ Ocelářů. Tři minuty nato ho ze stejné palebné pozice napodobil Filip Hrůzek, který jedenáctou brankou do sítě Malmö završil gólový účet Ocelářů v tomto zápase. V šedesáté minutě ještě kosmeticky upravil skóre Joel Winblad, který překonal Klimka po dorážce Källerovy střely.

Lokomotiv Jaroslavl – HC Energie Karlovy Vary 3:5

Zápas mezi Jaroslavlí a Karlovými Vary sliboval kvalitní podívanou. Do utkání vstoupili aktivněji Západočeši, kteří se mohli radovat z úvodní branky po třech minutách hry. Petr Houdek dokázal trefit puk přesně k pravé tyči Murašovy klece a rozjásal příznivce karlovarské Energie.

Úvod druhé dvacetiminutovky již patřil Lokomotivu a v pětadvacáté minutě dokázal Kubáta překonat z levého kruhu Egor Rogovskij. Karlovy Vary dokázaly odpovědět po pěti minutách, když Samuel Šmajda doslova vymetl pravý růžek Murašovy klece. Dominik Rymon ještě v devětatřicáté minutě navýšil náskok Karlových Varů na 3:1, když dokázal překvapit Murašova střelou z mezikruží. Blesková odpověď Lokomotivu přišla o necelou půlminutu později, po individuální akci se dokázal prosadit Aleksandr Šumilov.

Bleskový vstup měl Lokomotiv i do třetí části a po dvaceti sekundách hry se prosadil Dimitrij Utkin. Pojišťovací gól ze strany Energetiků přišel ve třiapadesáté minutě. Kryštof Bulka dokázal skrýt svou střelu před zrakem Murašova, jehož lapačka máchla na prázdno.