Ze skupiny WERK ARENA jdou do play-off Lokomotiv a Energie!

10.08.2019 | Redakce

Odpolední program ve větší z třineckých arén definitivně určil dvojici postupujících! V zápase mezi Třincem a Energií sice dvakrát vedli mladí Oceláři, Karlovy Vary ale zvládly otočit zápas na svou stranu a jako dosud neporažený celek postupují z prvního místa. Druhou příčku pro sebe zajistili mladíci Lokomotivu, kteří si poradili se švédským nováčkem!

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:3

Neuvěřitelný vstup do utkání uskutečnili domácí Oceláři, když se ihned po vyhraném buly dostal k puku Denis Kyselý a na hranici pravého kruhu prostřelil Malečka. Branka padla po deseti sekundách a jednalo se o nejrychleji vstřelenou branku letošního ročníku President Cupu. O necelé tři minuty později se naopak mohli radovat Energetici, kteří zásluhou Davida Černého srovnali stav utkání.

Začátek druhé třetiny vyšel o něco lépe Energetikům, kteří ale nedokázali proměnit své gólové šance. Ve sedmadvacáté minutě je za to hráči s drakem na hrudi potrestali, když se ve skrumáži před Malečkem nejlépe zorientoval Adam Procházka a procpal kotouč až za záda bezmocného karlovarského brankaře. Karlovy Vary ale zachránil v jednatřicáté minutě jejich klenot, kterému se na turnaji opravdu hodně daří. Ondřej Prihoda se dostal do samostatného úniku a střelou mezi betony překonal Halouzku.

Ve třetí třetině dostal Ondrej Prihoda Vary do vedení, když se prosadil z předbrankového prostoru a překonal tak Halouzku podruhé v tomto zápase. Zbytek třetiny si už Energetici zkušeně pohlídali a ubránili se také závěrečnému tlaku Ocelářů, kteří se snažili utkání zvrátit hrou v šesti.

Malmö Redhawks - Lokomotiv Jaroslavl 3:4 SN

Vstup do první periody se lépe vydařil hráčům Lokomotivu, kteří se už ve třetí minutě po ráně Makara Šulygina dostali do vedení. Ruský celek si po vstřelené brance vytvářel spoustu šancí, stav třetiny už se ale i díky skvělému Anderssonovi nezměnil. Vstup do druhé třetiny se naopak povedl mnohem lépe Malmö, které díky třem slepeným brankám ve třech minutách otočilo stav z 0:1 na 3:1. Prosadili se Freddie Larsson, Tobias Jarnvi a Joel Winblad.

Lokomotiv snížil v přesilové hře v osmadvacáté minutě, prosadil se Alexandr Šumilov. Ve třetí třetině se přeci jen podařilo Lokomotivu po delším obléhání Anderssonovy klece vsítit branku. Autorem se stal Jaroslav Labutkin, který střelou z pravého kruhu překonal Anderssona a vyrovnal tak stav utkání na 3:3. Zbytek třetiny už žádný gól nepřinesl, a tak se šlo do nájezdů, ve kterých vyhrál Lokomotiv. Rozhodující nájezd proměnil Dmitrij Utkin.