Kogler se Zelenovem zničili Mountfield

05.08.2022 | Redakce

Dvojice útočníků Red Bull Salcburk Luca Kogler a Vasilij Zelenov byla hlavním strůjcem vítězství rakouského týmu nad Mountfieldem HK. Královehradečtí lvi zakončují první hrací den s bilancí dvou porážek.

Zápas č. 7  •  pá 5.8.2022  •  16:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Mountfield HK
0:5
( 0:1, 0:0, 0:4)
Salzburg
Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
Salzburg: Windhofer (Haim) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
Branky a asistence: 8. Kogler (Gesson, Riepl), 47. V. Zelenov (Kaiser), 48. Kogler, 52. V. Zelenov (TS), 54. Heimel (Gesson, Kaiser)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Nepříliš povedený vstup do turnaje mají za sebou dorostenci Mountfieldu HK. Nejprve v ranním utkání podlehli Zapadočeské Energii těsně 2:1. V podvečer se vrátili do WERK ARENY, aby změřili síly s rakouským Red Bull Salcburk. Vyrovnané utkání se na stranu červených býků překulil ve třetí třetině. Ale už po pěti vteřinách hry bylo jasné, že na hradecké hráče nečeká lehký úkol. Hned po úvodním vhazování totiž pozornost Petříka prověřil Konstantin Hummer. Zatímco s jeho pokusem si hradecký brankář poradil, na samostatný únik Koglera v 18. minutě utkání byl krátký.

Na další branku si museli fanoušci počkat. Na obou stranách se to hemžilo útočnými výpady, kterým scházela přesnější muška. Střeleckou smůlu protrhl až ve 47. minutě Vasilij Zelenov, který za záda Petříka doklepl vyražený puk po střele Kaisera. Přesně 93 vteřin trvalo, než se Salcburk radoval znovu. Nedůraz před brankou Mountfieldu potrestal Kogler. Do zajímavé brankové příležitosti se pak řítil Schellanger, jeden z hradeckých hráčů zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí nařídili trestné střílení. Vasilij Zelenov doslova vymíchal hradeckého brankáře - 4:0. Poslední branku duelu pak obstaral v 54. minutě Tip Heimel.