ČLÁNEK

Oceláři dokráčeli do finále bez jediné porážky, v semifinále nadělili Trenčínu sedm branek

07.08.2021 | Dominik Stošek

Domácí Oceláři vyzvali v prvním semifinále letošního President Cupu trenčínskou Duklu. Ani tentokrát hráči s drakem na prsou nezaváhali a rozhodli o osudu utkání prakticky hned v první třetině, kterou ovládli hned třemi vstřelenými brankami. Ve zbylých dvou třetinách si svůj náskok už pouze hlídali, a nakonec si došli pro výhru 7:1 a postup do finále. V zápase zářil čtyřgólový střelec Miroslav Holinka.

Zápas č. 14  •  so 7.8.2021  •  15:15  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Oceláři Třinec
7:1
( 2:0, 3:0, 2:1)
Trenčín
Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – D. Buják, Ćmiel, Holub, Martiňák, Pospíšil, Ročák, Sedláček, Solowski – Blaha, Cedzo, Gerych, Holinka, Kubiesa, Lipka, Masnica, Mikula, Pohludka, Sikora, Urbánek, Volas
Trenčín: Kukučka (Fursten) – Chromiak, Ďurina, Kupec, Havránek, Hrenák, Ilončiak, Dušák, Jastrabík – Holík, Porubský, Stahoň, Chudoba, Feranec, Trokan, Párička, Maruna, Marcinčin, Pokorný, Sabo, Polák
Branky a asistence: 5. Holinka (Cedzo), 10. Kubiesa (Cedzo, Ročák), 16. Holinka (Pospíšil), 37. Masnica (Pohludka, Sikora), 37. Urbánek (Blaha), 42. Holinka (D. Buják, Volas), 52. Holinka (D. Buják) – 56. Stahoň (Chudoba, Kupec)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Ocelářskou střelnici otevřel v 5.minutě právě Miroslav Holinka, který táhlou střelou z oblasti mezi kruhy vymetl levý růžek branky Dukly. V čase 9:21 využil třineckou přesilovou hru Matěj Kubiesa střelou nad ležícího brankáře Trenčína Kukučky. V 16.minutě proměnil další třineckou přesilovku Miroslav Holinka přesnou střelou z pravého kruhu mezi Kukučkovy betony.

Ve druhé třetině si hráči s drakem na prsou vypracovali už pětibrankový náskok dvěma slepenými brankami. Nejprve v čase 36:04 střílel do poloprázdné klece Patrika Masnica po výborné přihrávce od Pohludky z otočky v předbrankovém prostoru, která pramenila po zmatcích v obraně Dukly. Následně o dvaadvacet vteřin později propálil trenčínského Kukučku Štěpán Urbánek svižnou střelou zápěstím ihned po vhazování.

Na počátku třetí třetiny zkompletoval hattrick Miroslav Holinka přesnou střelou do levého růžku Kukučkovy klece. Po uplynutí deseti minut vsítil Miroslav Holinkajiž čtvrtou branku v tomto utkání, když pohotově zametl vyražený kotouč za záda nic netušícího Kukučky, který nechal kotouč po Bujákově střele za svými zády. V 56. minutě ještě upravil skóre na konečných 1:7 z pohledu Trenčína Luboš Stahoň, který přidal čestný zásah do třinecké klece po zaváhání brankáře Miloty a jeho špatné rozehrávce.