Riga si v souboji o bronz poradila s Trenčínem rozdílem čtyř branek

08.08.2021 | Jakub Kotajny

Zápas, který rozhodly dvě branky Rigy ve vlastním oslabení, nakonec Lotyši ovládli výsledkem 5:1, trenčínská Dukla se tak po bronzu z loňského President Cupu bude muset o cenné placce ze sedmého ročníku tohoto mládežnického turnaje nechat jen zdát. Pro celek z hlavního města Lotyšska, který vynechal President Cup pouze minulý rok kvůli koronavirovým restrikcím, to tedy letos bude alespoň bronzová odměna za dlouhou vzdálenost, kterou museli cestou do Třince urazit a především za parádní herní výkony v průběhu celého turnaje.

Zápas č. 19  •  ne 8.8.2021  •  09:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
HS Riga
5:1
( 2:0, 2:0, 1:1)
Trenčín
HS Riga: Šveide (Ozols) – Leonovs, Briedis, Bulans, Doninš, Ladusans, Petrovičs, Polcs, Simanovičs – Ansons, Boltramovičs, Česlis, Licis-Licitis, Macijevskis, Mateiko, Mots, Niedrajs, Sieradzkis, Strazdinš, Zakitis, Zvirgzdinš.
Trenčín: Fursten (35. Kukučka) – Chromiak, Ďurina, Kupec, Havránek, Hrenák, Ilončiak, Dušák, Jastrabík – Holík, Porubský, Stahoň, Chudoba, Feranec, Trokan, Párička, Maruna, Marcinčin, Pokorný, Sabo, Polák
Branky a asistence: 2. Mateiko (Zakitis), 4. Strazdinš, 24. Zvirgzdinš (Macijevskis), 27. Petrovičs, 43. Zvirgzdinš (Mots) – 57. Ďurina (Stahoň)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Hned úvodní minuty zápasu o bronz všem přítomným jasně ukázaly, kdo si s největší pravděpodobností po tomto duelu pověsí medaile na krk. Riga se sice po čtyřiaosmdesáti sekundách hry dostala do početní nevýhody, situace 4 na 5 se ale už po několika málo sekundách ukázala jako poměrně výhodná pro lotyšské hráče. Hned po půlminutě hry ve čtyřech se totiž po dobrém napadání trenčínské rozehrávky dostal ke kotouči Zakitis, jenž posunul kotouč do mezikruží na Erikse Mateika a ten se z krátké vzdálenosti nemýlil. Když to již vypadalo, že půjde Riga do pěti, Raivis Strazdinš uzmul v obranném pásmu Lotyšů kotouč na svou čepel a parádní kličkovanou až do levého kruhu zakončil přesnou trefou do klece Furstena. Stejně rychle, jako Rižanům naskákaly úvodní dvě branky na střelecké konto, střelný prach i zvlhnul. Do konce úvodní dvacetiminutovky totiž žádná další trefa mezi tři tyče jedné, či druhé svatyně nezamířila a do útrob WERK ARENY se odcházelo za stavu 2:0 ve prospěch Rigy.

Další branku přidal Lotyšský celek čtyři minuty po začátku prostředního dějství, kdy se po přesném průnikovém vybídnutí z hole Macijevskise prosadil tváří v tvář Furstenovi Reinis Zvirgzdinš. Polovina sedmadvacáté minuty a další změna stavu, při které po individuální akci posílal Rigu do čtyřbrankového vedení obránce Bruno Petrovičs, jenž využil z pravé strany předbrankového prostoru početní výhodu Lotyšů. Dukla sice několika zajímavými akcemi prověřila pozornost Šveideho, další čárkou do zápisu utkání bylo ale pouze střídání gólmana Trenčína v druhé polovině pětatřicáté minuty.

Čisté konto si Kukučka udržel asi sedm minut hracího času, v čase 42:04 se totiž na listinu střelců zapsal znovu Reinis Zvirgzdinš, jehož střela od modré se po kontaktu se skrumáží před brankovištěm zajímavě snesla až do trenčínské svatyně. Dukla alespoň kosmeticky stihla v závěru třetí třetiny upravit výsledek zápasu, když se Trenčín radoval z trefy Richarda Ďuriny, jenž tečoval nahození Stahoně za záda Emilse Šveideho. Více branek již zápas o třetí místo nenabídl a po předání bronzových medailí se již WERK ARENA chystala na finálové měření sil mezi Oceláři a Spartou.