Vítkovice přejely Trenčín 7:0 a ve finále si to rozdají s Třincem

08.08.2020 | Redakce

Druhý semifinálový duel mezi Vítkovicemi a Trenčínem byl podobně jednoznačný jako ten první. Vítkovice jasně dominovaly a zcela jasně si došly pro výhru 7:0. Martin Milata v tomto duelu zazářil a dosáhl na hattrick, Vilém udržel jakožto první brankář na tomto turnaji čisté konto.

Zápas č. 0  •  so 8.8.2020  •  17:45  •  Online přenos utkání
Vítkovice
7:0
( 2:0, 3:0, 2:0)
Trenčín
Vítkovice: Vilém (Irgl) – Kosina, Zielinski, Bialy, Řepa, Falhar, Kršík, Lazár – Pavelec, Melovský, Přibyl, Macias, Petr, Skřipčák, Tobola, Štiak, Milata, Kalandra.
Trenčín: Krajčí (Šurín) – Hruška, Kopúc, Lehocký, Jakubec, Ilončiak, Ďurina, Podoláček, Čančo – Križan, Honzek, Kopecký, Ollé, Petrík, Ondrášik, Belic, Pórička, Marčinčin, Porubský, Tokoš.
Branky a asistence: 8. Milata (Skřipčák), 14. Melovský (Kršík), 25. Řepa (Macias, Petr), 33. Milata (Tobola, Kršík), 38. Milata (Štiak), 58. Přibyl (Pavelec, Melovský), 59. Macias (Petr)
Střely: 38:17 (14:5, 13:7, 11:5).
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Trombik – Kapitanov, Opravil.

Komentář

První třetina začala svižným tempem na obou stranách, více ze hry ale měli hráči Vítkovic, kteří v 8. minutě šli do vedení zásluhou Martina Milaty. Ve 14. minutě bylo na vítkovické střídačce ještě veseleji, protože na 2:0 navyšoval Matyáš Melovský, jenž bekhendovým blafákem překonal Krajčího.

Druhá třetina se nesla v duchu první třetiny, ve které měli větší převahu Vítkovice. Ve 25. minutě se prosadil pohotovou dorážkou v předbrankovém prostoru Filip Řepa. Ve 32. minutě se ujala prudká přízemní střela Martina Milaty, jenž zakončoval z kruhu. Ve 38. minutě Martin Milata vsítil hattrick díky dobrému důrazu v předbrankovém prostoru a navýšil už na 5:0.

Třetí perioda žádný zvrat v zápase nepřinesla a Vítkovice přidali ještě dvě branky v závěru. V 58. minutě vsítil šestou branku Matěj Přibyl a krátce na to v 59. minutě navyšoval na konečných 7:0 Krzysiek Macias, jehož střela se otřela o pravou tyčku a zapadla za brankovou čáru.

Ohlasy trenérů

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera):
„Poučili jsme se z předešlého utkání s Trenčínem a jsem rád, že mužstvo reagovalo na mou výtku, že jsme v první třetině vedli 3:0 a druhá třetina byla úplně opačná, což bylo nejspíš zapříčiněno nějakou ztrátou koncentrace. Dneska jsme byli koncentrovaní celých šedesát minut a jasně zvítězili."

Michal Blanár (HK Dukla Trenčín): „V podstatě od začátku zápasu Vítkovice dominovaly. My jsme tam měli pár šancí, pár záblesků, ale jednoduše už jsme nenašli síly a Vítkovice nás převálcovaly."