CSKA další zaváhání nepřipustilo a Sparta skolila Vítkovice!

10.08.2019 | Redakce

Ruští trenéři nebyli s výkonem svého týmu v předešlém zápase vůbec spokojeni a svým svěřencům to dali důrazně pocítit! A křik přinesl úspěch! Hráči Moskvy svému soupeři z Rigy téměř nic nepovolili a nakonec si došli pro první turnajové vítězství. Naopak Vítkovice další úspěch nepřidaly! Sparta na svého soka vlétla ve velkém stylu a vybojovala si vítězství 5:2!

CSKA Moskva - HS Riga 6:2

CSKA vstoupilo do zápasu velice dobře a v prvních deseti minutách vedlo díky brankám Kirilla Dolčenkova, Vasilije Sredina a Artema Dudy už 3:0 a donutilo hlavního trenéra Rigy vystřídat brankáře. Do branky nastoupil Bantersons, který se díky kvalitním zákrokům jevil mnohem lépe než jeho předchůdce. I on byl však nakonec překonán, v trestném střílení se střelou nad jeho lapačku prosadil Ruslan Gimbatov.

Druhou třetinu už začala Riga mnohem aktivněji a těžila z toho ve čtyřiatřicáté minutě, když se střelou na bližší tyč prosadil Edvards Bergmanis. Zbytek prostřední třetiny uběhl bez branek, které přišly až ve třetí třetině. V jednačtyřicáté minutě dokázal snížit stav utkání na 2:4 lotyšský Marks Kaninš. Na tuto branku se CSKA podařilo odpovědět vskutku rychle. Necelé dvě minuty po obdržené brance se k puku dostal Kirill Volkov a Bantersons inkasoval popáté. Pět minut před koncem utkání se ještě stihl prosadit Danil Grigorev, který stanovil konečné skóre utkání na 6:2.

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 2:5

Utkání se od začátku vyvíjelo lépe pro Spartu, která šla již v první minutě do vedení zásluhou Josefa Broše. Ve dvanácté minutě byl blízko srovnání Josef Krejsa, který ale orazítkoval pouze tyč Dlouhého branky. Spartě se povedl také vstup do další třetiny, to když dokázal kotouč za záda Muncha procpat Patrik Brůna. Pražský celek ve své aktivitě pokračoval i nadále a v závěru třetiny vsítil ještě dvě branky. Nejprve ve sedmatřicáté minutě překonal Muncha David Straka a o chvíli později zvýšil na 4:0 Albert Bareš.

Úvod třetí třetiny patřil naopak Vítkovicím, které nejdříve snížily zásluhou Tomáše Machů a následně se prosadil také Michal Bystron. Pražský celek dokázal odpovědět na poslední branku opravdu rychle. O deset sekund později zvýšil na konečných 5:2 Martin Vitouch.