ČLÁNEK

Exhibice CSKA či Třince aneb druhý hrací den pohledem hráčů!

10.08.2019 | Redakce

President Cup HC Oceláři Třinec nabízí každoročně velmi náročný zápasový program a nejinak je tomu letos! Hráči za sebou v tuto chvíli mají už tři zápasy a další je čekají v následujících dnech! Jak se s kartáčem po prvním nezdaru vypořádali hokejisté Moskvy? A co řekl k třinecké exhibici proti Malmö tříbrankový střelec Servác Petrovský? Nejen odpovědi na tyto otázky najdete v následujícím článku!

Systém turnaje od letošní sezóny kopíruje pravidla české dorostenecké soutěže a to se projevilo také při nominaci jednotlivých mužstev. Zatímco domácí týmy dorazily s hráči ročníku 2003 a 2004, Moskva, Lokomotiv i Malmö na turnaj přivezli pouze mladší hráče. "Dneska jsme měli dobrou náladu, ale je na nás trošku znát, že jsme mladší než ostatní hráči. Starší hráči mají lepší fyzickou formu. My však budeme vždy bojovat až do konce a věřit, že máme šanci. Trenér nám po včerejší prohře řekl, že jsme tu přijeli pro vítězství a ne odpočívat. Reprezentujeme tady nejen CSKA, ale i Rusko a ruský hokej. Příští zápasy určitě vyhrajeme," hlásil odhodlaně Vasilij Sredin!

Třinečtí mladíci zatím na turnaji vyhráli pouze jediný zápas. V utkání proti Malmö si ale v domácí WERK ARENĚ otevřeli střelnici a švédského soupeře z ledu vyprovodili jedenácti vstřelenými góly! "Proti Malmö se mi hrálo super. S Matějem Kozlíkem a Tadeášem Hlávkou jsme si v jedné lajně dobře sedli, takže to už šlo potom samo. Čekali jsme, že to bude těžší. Když jsme se na ně včera dívali, zjistili jsme, že musíme hodně forčekovat. Většinu gólů jsme dali v oslabení, protože Švedové špatně rozehrávali. My jsme pak šli sami na bránu a dali góly," vyprávěl v třinecké mixzóně autor hattricku Servác Petrovský!

Třaskavý souboj byl k vidění také v Mini WERK ARENĚ, kde hokejky zkřížili hokejisté pražské Sparty a ostravských Vítkovic. Po šedesáti minutách se radovali hráči z hlavního města, kteří svého rivala pokořili výsledkem 5:2! "Byl to týmový výkon. Minulý rok jsme s Vítkovicemi prohráli a teď jsme jim to vrátili! Poslední třetina byla taková lehkovážná, byli jsme v našem pásmu pod tlakem. Nakonec jsme ale stejně vyhráli," prozradil po utkání nejlepší hráč zápasu, obránce Christián Menzel.

Cenný skalp získali také hráči Energie, kteří v základní části neokusili chuť porážky a recept našli také na výběr Lokomotivu Jaroslavl, který porazili 5:3! "V obou zápasech jsme předvedli skvělé týmové výkony. Posunuli jsme se hodně jako tým a já doufám, že takhle budeme pokračovat i dál. Rusové byli nebezpeční, ale nepřehráli nás a jsem rád, že jsme je dokázali porazit," hlásil spokojený gólman Matěj Kubát!

Krátké zprávy