Pátý ročník President Cupu ovládl tým CSKA Moskva!

12.08.2019 | Redakce

Do finálové bitvy vstoupili lépe mladíci Sparty a brzy se ujali dvougólového vedení! CSKA ovšem velmi rychle ukázalo, že prohrát zápas o zlato rozhodně neplánuje a během pouhých šesti minut otočilo utkání na svou stranu. Pražané se sice ještě dokázali vrátit do hry a vyrovnat, ruskému velikánu však vzdorovali marně a po vítězství 8:5 si zlato domů opět odvezou hráči CSKA!

Lokomotiv Jaroslavl - HC Energie Karlovy Vary

Zápas o bronz započal velice vyrovnanou hrou na obou stranách. Skóre otevřeli v desáté minutě Energetici, kteří využili přesilovku pěti proti třem. Z předbrankového prostoru se prosadil Lukáš März. Odpověď Lokomotivu ale na sebe nenechala dlouho čekat, protože Ilja Rogovský svoji neskutečně přesnou a tvrdou ránou z pravého kruhu doslova propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vstup do druhé třetiny se naopak povedl lépe hráčům Jaroslavle. Ve třiadvacáté minutě se prosadil Dmitrij Utkin a poslal tak svůj celek do vedení. O necelých devět minut později už Lokomotiv vedl o dvě branky díky Vladislavovi Pavlovi. Energetici si v této fázi zápasu kvůli své nedisciplinovanosti sebrali síly, které jim poté chyběly ve třetí třetině.

Třetí periodu ovládli hráči Lokomotivu, kteří skórovali už po dvaadvaceti sekundách. Kotouč se přes dva beky Energie dostal přímo k Iljovi Rogovskému, který už poté pouze zametl kotouč do prázdné branky a podruhé překonal Malečka. V osmapadesáté minutě korunoval výhru Lokomotivu střelou do prázdné branky Dmitrij Utkin, který byl následně poslán za oslavy, které byly přes čáru, do šatny. A protože už bylo jasné, kdo si z tohoto duelu odnese medaile, tak se zbytek třetiny využil k vyřizování účtů. V posledních pěti minutách jsme měli možnost vidět nejméně pět pěstních potyček.

CSKA Moskva - HC Sparta Praha

Do finále pátého ročníku President Cupu vstoupili aktivněji Pražané a už na začátku čtvrté minuty se radovali z úvodní branky. Josef Broš se prosmýkl kolem několika Rusů a dělovkou od modré překvapil Dornjana. Další branku přidala Sparta o necelé čtyři minuty později, Brošovu střelu dorazil do odkryté klece David Straka. Ve zbytku třetiny již dominovalo CSKA a v polovině desáté minuty se prosadil Pavel Volovlikov. Kirilovi Dolčenkovi se naopak povedlo o tři minuty později vymést levý růžek Dlouhého klece. Další dvě minuty nato se dokázal Artem Duda obtočil kolem dvojice Sparťanů a zasunout kotouč mezi betony maskovaného Pražana.

Vstup do druhé třetiny byl naopak lepší ze strany CSKA. Z protiútoku ve dvaadvacáté minutě se prosadil Aleksandr Lechkov, který zvýšil na 4:2. Sparťanům se ale v dalších minutách podařilo srovnat. V čase 23:09 prostřelil ruského gólmana Matyáš Potůček a další branka Sparty přišla v devětatřicáté minutě po střele Sebastiana Pražáka.

Ve třetí třetině už ale CSKA dominovalo na plné čáře. V pětačtyřicáté minutě poslal CSKA do opětovného vedení Artem Kazakov. Dlouhý poté nestačil ani na střelu Romana Makarova z předbrankového prostoru a CSKA bylo rázem na koni. Spartě se už na trefy Moskvy zareagovat nepovedlo a po sedmi minutách se díky gólu Vasilije Sredina dostalo CSKA do tříbrankového vedení. Za minutu a půl se Moskva radovala znovu, tentokrát překonal Dlouhého Aleksandr Lechkov. V čase 57:57 ještě kosmeticky upravil skóre utkání Jakub Zembol.