První vítězství slaví Vítkovice, Jaroslavl, Sparta a Karlovy Vary!

09.08.2019 | Redakce

Úvodní zápasy President Cupu už mají své vítěze! Ve WERK ARENĚ se z tříbodového vítězství radovali mladíci Karlových Varů a po velkolepém obratu slavili také hráči Jaroslavle! V tréninkové hale si pro výhru 5:2 došli hokejisté Sparty a souboj s ruským suverénem předchozích let ovládly Vítkovice!

CSKA Moskva - HC Vítkovice Ridera 2:4

Celá první třetina úvodního utkání President Cupu mezi Vítkovicemi a CSKA byla hodně vyrovnaná. Vítkovice, které si vytvořily více vyložených šancí, ale nedokázaly prostřelit strážce svatyně CSKA Ivana Novožilova. Stav se tedy především díky němu neměnil.

Druhá třetina se naopak lépe povedla ruskému celku. CSKA se dostalo po střele Romana Makarova do vedení, které však netrvalo dlouhou dobu. Vítkovice se ihned po vyhraném buly pustily do kombinace, ve které se po nahrávce od Dominika Petra prosadil Martin Ryšavý. Vyrovnaný stav vydržel necelé čtyři minuty. Ve třicáté minutě se v přesilové hře dokázali prosadit hráči CSKA, to když po souhře s Vasilijem Sredinem a Pavlem Volovlikovem propálil Bartošáka Alexandr Lechkov střelou z levého kruhu. Vítkovice se vzpamatovaly vskutku rychle a o necelých 20 sekund později srovnal stav utkání Josef Krejsa.

V jednapadesáté minutě se díky zaváhání CSKA ve vlastním oslabení prosadil Martin Ryšavý. Od této branky se situace razantně změnila. CSKA se pustilo do útoku a několikrát se mu podařilo dostat soupeře pod tlak. Bartošák v posledních pěti minutách svůj tým hodně podržel a po gólu Martina Ryšavého bylo rozhodnuto!

HC Oceláři Třinec - Lokomotiv Jaroslavl 2:3

Vstup do utkání patřil jednoznačně domácím hráčům s drakem na hrudi, kterým se už v polovině jedenácté minuty podařilo vsítit první branku. Po pobytu mladých Ocelářů v pásmu Lokomotivu se kotouč dostal na čepel Patrika Volase, který svou střelou dokázal překonat hostujícího Maksimova a připsal si úvodní gól letošního ročníku. O tři minuty později se svěřenci Reného Muchy radovali znovu, tentokrát dokázal ruského gólmana překonat Tadeáš Hlávka.

Ihned po vhazování se hosté ze západu Ruska tlačili do pásma Ocelářů, ti dokázali vzdorovat celých osm minut. Po vyloučení Hlávky se Lokomotiv držel téměř celou dobu v pásmu Třince a prověřoval Halouzku velikým množstvím střel. Po závaru před Halouzkou v polovině devětačtyřicáté minuty se ke kotouči dostal Maksim Maltsev, který dokázal překonat sedícího gólmana Ocelářů a poprvé tak rozjásal ruské příznivce. I nadále dominovali hosté. Ve čtyřiapadesáté minutě měl před sebou jeden z hostujících forvardů odkrytou třineckou klec, Halouzka ale zatáhl za záchrannou brzdu a hodil svému protivníkovi hokejku pod nohy.

Hlavní arbitr na nic nečekal a ihned nařídil trestné střílení, které bez problémů proměnil Vladislav Pavlov. Za dalších devět minut dokázali hráči Lokomotivu dokonat zdrcující obrat, Pavlov se nyní obsadil do role nahrávače, když v akci dva na nikoho posunul kotouč na Ilju Rogovského, který jen doťuknul kotouč za bezmocného Halouzku.

HS Riga - HC Sparta Praha 2:5

Ihned po úvodním buly se Sparťané drali do útočného pásma, jejich akce ale končily na skvělém Pilsetnieksovi, který zlikvidoval všechny šance hostů. Sparťané na ledě v Mini WERK ARENĚ s přehledem dominovali, svou herní převahu ale dokázali využít až na začátku devatenácté minuty. Střelu Nina Tomova šikovně tečoval Michal Vitouch a Sparta se mohla poprvé radovat. Pražané vlétli bleskově i do druhé dvacetiminutovky, tentokrát ale dokázali překonat maskovaného Lotyše už po pětatřiceti sekundách hry. Josef Broš se dostal ke kotouči o něco rychleji než gólman Rigy, kterého následně prostřelil ranou pod víko. Riga stále stupňovala své tempo, Hrabal v brance Sparty likvidoval jeden pokus za druhým, na akci Girtse Silkalnse už ale nestačil. O čtyři a půl minuty později se ale radost Lotyšů opět vytratila. Do konce třetiny zbývalo pouhých osm sekund, Nino Tomov napřáhl na modré čáře a svou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

I na začátku poslední dvacetiminutovky byli aktivnější Pražané. Po necelých dvou minutách hry hráči z hlavního města České republiky nastřelili brankovou konstrukci Pilsetnieksovy klece, střela Davida Straky z mezikruží si už ale cestu za záda domácího gólmana našla. V pětačtyřicáté minutě svítil na tabuli stav 4:1, gólovým radovánkám ale ještě nebyl konec. Před klecí Rigy došlo opět ke zmatku, ležícího kotouče si nejdříve všiml Michal Vitouch, který svou druhou trefou v zápase poslal Spartu již do čtyřbrankového vedení. O tři minuty později se ještě podařilo Rize alespoň kosmeticky upravit gólové skóre zápasu, po závaru před Hrabalem se dokázal prosadit Martins Šulcs.

Malmö Redhawks - HC Energie Karlovy Vary 2:6

Závěrečné utkání úvodního dne President Cupu mezi Energií Karlovy Vary a Malmö Redhawks nabídlo zajímavou podívanou. Energetici vstoupili do utkání aktivněji a vytvořili si mnohem více šancí. Jednu z nich dokázal využít v šesté minutě Jan Botoš a poslal svůj tým do vedení. Energetici touto brankou Malmö zaskočili a v zbytku třetiny si vytvářeli další velké šance, které však ztroskotaly na brankáři Anderssonovi.

Vstup do druhé periody se opět povedl lépe Energii, která se díky dvěma slepeným brankám Dominika Rymonadostala do tříbrankového trháku. Rudí Jestřábi dokázali odpovědět necelé čtyři minuty potom, co se z pravého kruhu prosadil Freddie Larsson.

Energie se ve třetí třetině nesoustředila pouze na obranu a tuto skutečnost potvrdil Ondřej Matas, který donutil Anderssona inkasovat počtvrté. V jednapadesáté minutě se v přesilovce ve skrumáži před karlovarským brankářem Malečkem nejlépe zorientoval Elton Möller, který přízemní střelou k levé tyči Malečkovy branky snížil stav utkání na 2:4. O necelých 20 vteřin později se ale opět ukázalo, kdo má v tomto zápase větší chuť vyhrát. Robin Sapoušek si skvěle nabruslil za obranu soupeře, kde obdržel dobrou nahrávku a svou střelou nedal Anderssonovi žádnou šanci. Necelé dvě minuty před koncem zápasu pečetil výhru Energetiků Ondřej Prihoda.