Úvodní den turnaje ovládla Energie a Sparta. Pětkrát se jely nájezdy

16.08.2024 | Redakce

Jubilejní 10. ročník dorosteneckého President Cupu má za sebou deset zápasů úvodního dne základních skupin. Po vyrovnaném průběhu se na čele ve skupinách vyhřívají Karlovy Vary a Sparta Praha. Boj o postupové příčky do play-off ale zůstává zcela otevřený.

Od samého rána se v obou arénách hrály velmi vyrovnané souboje. Hned pět z celkových deseti zápasů skončilo po šedesáti minutách vyrovnaným výsledkem. A jelikož se kvůli nabitému programu nehraje na turnaji v základních skupinách prodloužení, mohli jsme si také dosyta užít spoustu nájezdových loterií.

RANNÍ ZÁPASY PATŘILY ČESKÝM TÝMŮM

Riga měla proti Mountfieldu raketový nástup, když už po 14 vteřinách vedla zásluhou Jukamse 1:0. Hradec však ještě v první třetině překlopil skóre na svou stranu a po dvaceti minutách vedl 3:1. Po vyrovnaném utkání nakonec pečetil hradecký Václavíček 28 vteřin před závěrečnou sirénou skóre na 4:2.

V Mini WERK ARENĚ tou dobou bojovala pražská Sparta proti reprezentačnímu výběru Ukrajiny U17. Gólově atraktivní utkání poslal sedmnáct vteřin před koncem za stavu 4:4 do prodloužení sparťanský Ondřej Kadlec. Ten samý hráč pak rozhodl o vítězství svého týmu v samostatných nájezdech.

DOPOLEDNE PLNÉ NÁJEZDŮ

Karlovy Vary a Slovan Bratislava jako by se inspirovali zápasem v malé hale a rozjeli duel s nájezdovou tečkou také ve velké aréně. Byť pravda, s poněkud skromnější gólovou nadílkou. S konečným výsledkem 2:1 zaznamenal vítěznou trefu v nájezdech obránce Energie Jiří Gombár.

A nájezdová show pokračovala paralelně také v malé hale v duelu Rögle - Salzburk. Rakouský celek přitom dotahoval výsledek až v poslední minutě. V čase 59:08 srovnal střelou mezi betony protějšího brankáře Nico Koschek. Max Kowalewskij pak jedinou proměněnou penaltou zajistil Salzburku prémiový bod za výhru 3:2 po nájezdech.

DOMÁCÍ ZAČALI ÚSPĚNĚ

Zatímco Mountfield nastoupil po poledni už ke druhému utkání na turnaji, domácí Oceláři svou misi naopak začali. Další nerozhodnou bitvu musely rozhodnout, jak jinak, samostatné nájezdy. Na vítězný gól jsme museli čekat dlouhých deset sérií. Tadeáš Chalupa byl jediným úspěšným exekutorem a Oceláři vyhráli 3:2 po nájezdech.

Od 14 hodin se hrálo v Mini WERK ARENĚ na góly nejatraktivnější utkání dne mezi Vítkovicemi a Spartou. Především druhá třetina byla mimořádně výživná, neboť nabídla hned osm branek. Divokou přestřelku zvládla nakonec lépe Sparta, která vyhrála 8:6. Vítkovice naopak vstoupily do turnaje porážkou.

ODPOLEDNÍ PROGRAM BEZ ČESKÉHO ZASTOUPENÍ

Ve velké WERK ARENĚ na sebe narazily odpoledne celky HS Riga a Slovan Bratislava. Tedy týmy, které své úvodní duely na turnaji prohrály. Znovu to byla podle očekávání vyrovnaná partie a světě div se, znovu musely o vítězi rozhodnout až nájezdy. K rozhodnutí jsme tentokrát potřebovali šest sérií. O rozhodující zásah se postaral Stefans Rots a Riga brala dva body za výhru 4:3 po nájezdech.

Tým Ukrajiny a Red Bull Salcburk měli před vzájemným duelem jedno společné. Dva body v tabulce po vyhraném utkání v nájezdech. Ukrajinští mladíci si vypracovali dvougólový náskok na konci první třetiny, který už po zbytek zápasu buď navyšovali, nebo průběžně udržovali. Ukrajina brala proti Rakušanům tři body za výhru 5:2.

ENERGIE NASTOUPILA K OBHAJOBĚ ÚSPĚŠNĚ

Karlovy Vary mohou být druhým klubem, který by v případě letošního triumfu zkompletoval na President Cupu zlatý hattrick. Do turnaje vstoupila Energie dobře, neboť po dvoubodovém vítězství nad Bratislavou si vyšlápla také na domácí Oceláře. Večerní výhra 5:2 posunula karlovarské hokejisty na čelo skupinové tabulky.

Ve vedlejší Mini WERK ARENĚ tou dobou bojovaly Vítkovice o vůbec první body do tabulky. Proti švédskému celku Rögle předvedla Ridera skvělý výkon korunovaný výhrou 4:1. Švédský tým je naopak po dvou zápasech jediný, který má na kontě jen jeden bod.

CO NÁS ČEKÁ V SOBOTU?

Stejně jako v pátek, také v sobotu na nás čeká porce deseti zápasů. Kromě kvality samotných hráčů může už hrát roli také únava v poměrně nabitém programu. Však také během dvou dní sehraje každý celek čtyři kvalitní zápasy ve vysokém tempu. Tak či tak, sobotní program základní skupiny uzavře.

Díky tomu, že se v pátek body hodně dělily, zůstává souboj o postup do bojů o medaile zcela otevřený. Nenechte si proto ujít pokračování tohoto prestižního mezinárodního turnaje. V sobotu bude od 14:30 navíc před WERK ARENOU pro malé i velké fanoušky otevřena fanzona.