ČLÁNEK

Bronz patří Ocelářům

06.08.2023 | Redakce

Zápas č. 23  •  ne 6.8.2023  •  10:30  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
3:2
( 0:0, 2:1, 1:1)
Mountfield HK
Oceláři Třinec: Javorek (Čelko) – Byrtus, Niemczyk, Vaněk, Kaleta, Marek, Raulič, Barteczek – Weiss, Ostřížek, Hladonik, Karas, Řípa, Hrček, Řehák, Makula, Vrubel, Morcinek, Richter, Švančara, Hebar
Mountfield HK: Petřík (Záruba) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar
Branky a asistence: 22. Řípa (Richter, Niemczyk), 29. Makula (Kaleta, Javorek), 42. Vaněk (Hrček, Niemczyk) – 35. Brzák (Wališ), 52. Hendrych (Šichan, Frolík)

Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

V zápase o bronz si diváci na tribuně WERK ARENY na první gól počkali poměrně dlouho, skóre se měnilo až v čase 21:50, když se z úniku prosadil Dominik Řípa. O šest minut později vedli Oceláři už o dva góly, individuální akcí se o to postaral Wiktor Makula. Hradec ale vzápětí dostal k dispozici přesilovku a neváhal, střelou z vrcholku kruhu se ukázal Filip Brzák.

Třinec na snížení soupeře zareagoval v čase 41:45, tvrdou ranou se prezentoval obránce Filip Vaněk. Dramatickou koncovku pak zařídil do odkryté části klece střílející Patrik Hendrych, ze strany Hradce to ale bylo vše. Oceláři těsný náskok ubránili a na domácím ledě oslavili zisk bronzu.