ČLÁNEK

Davos osm vteřin před koncem rozhodl o porážce Salcburku

05.08.2022 | Redakce

Dramatické utkání mezi Davosem a Red Bull Salcburk rozhodl osm vteřin před koncem základní hrací doby Lars Steiner do horního růžku Haimovy branky. Steiner tak dokonal obrat Davosu, který od 43. minuty prohrával.

Zápas č. 3  •  pá 5.8.2022  •  10:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Davos
2:1
( 0:0, 0:0, 2:1)
Salzburg
Davos: Solér (Ruch) – Fitzgerald, Janggen, Minder, Müller, Keppel, H. Aebli, Van der Kaaij, Dunst – N. Aebli, Barandun, Baumann, Hunziker, Körbler, Märki, Schena, Schmid, Soder, Steiner, Weyová, Parrée. Trenér: Volek.
Salzburg: Haim (Windhofer) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski. Trenér: Byström.
Branky a asistence: 51. Dunst (N. Aebli), 60. Steiner (Körbler) – 43. Kaiser (Riepl)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Zápas, kterému rozhodně nechyběl náboj. Souboj švýcarského Davosu s Red Bull Salcburk nabídl skvělou hokejovou podívanou. Už v sedmé minutě určil ráz zápasu, když důraz přehnal davoský Matti Schmid a rozhodčí jeho počínaní ohodnotila dvěma trestnými minutami. Početní výhodu i přes tlak nedokázali hráči Red Bullu zúžitkovat. Skóre se neměnilo ani při vyloučení dalšího davoského hráče. Střelecká nemohoucnost Salcburku hrála Davosu do karet při třetí přesilové hře Švýcarů ve 22. utkání. Simon Müller si málem dal předčasný dárek ke svým nedělním 16. narozeninám, když ve vlastním oslabení ohrozil brankáře Salcburku povedenou backhandovou střelou, kterou Haim jen tak tak stačil vyrazit ramenem mimo tyče.

Na branku si diváci ve WERK ARENĚ tak museli počkat až na třetí třetinu. Do ní nastoupili hráči Red Bullu opět v početní výhodě kvůli trestu Kimiho Körblera za úder do oblasti hlavy a krku. Z dvou minutového okupování území před Solérem nic výrazného nevytěžili. A tak to musel téměř dvoumetrový obránce Salcburku Rio Kaiser vzít na sebe, přelstil dva protihráče a šikovnou střelou našel prostor nad betonem Laurina Soléra. Rakouští hokejisté poté kontrolovali vývoj utkání a drželi puk na svých hokejkách. Jejich převahu utnulo až šťastné nahození Antona Dunsta, které překvapivě zaplavalo až za záda Miky Haima. Opatřený Salcburk povolil otěže a Davos začal tlačit. Myšlenky na nájezdovou loterii kvůli vyrovnanému stavu utnul osm vteřin před koncem Lars Steiner, kterého parádní přihrávkou mezi kruhy našel Köbler. Davos tak utkání zvrátil na svou stranu a připsal si první vítězství na turnaji.