Zápas č. 9  •  pá 5.8.2022  •  18:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 1:1, 0:1, 0:1)
Davos
Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Granečný, Murín, Bláha, Pohludka, Urbánek, Mikula, Weiss, Hladoník, Ostřížek, Sajdok.
Davos: Steinmann (Ruch) – Grünenfelder, Janggen, Minder, Müller, Keppel, H. Aebli, Van der Kaaij, Dunst – N. Aebli, Barandun, Baumann, Hunziker, Körbler, Märki, Schena, Schmid, Soder, Steiner, Weyová, Parrée.
Branky a asistence: 18. Holub (Švančara) – 17. Körbler (Baumann), 37. Dunst (Schena), 60. Märki

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Švýcarský Davos ve večerním utkání zvládl velkou bitvu a porazil domácí obhájce loňského prvenství 3:1. Mladí Oceláři museli od 17. minuty zápasu dotahovat jednobrankové vedení švýcarského soupeře. Branka Kimiho Körblera přitom přišla po sérii několika slibných příležitostí, které si domácí hokejisté vypracovali. Nenápadný projektil od mantinelu překvapil Denisa Heczka a našel si místo v síti. Vedení Davosu dlouho nezůstalo, protože po přihrávce Robina Švančary zakončil přesně David Holub.

Vyrovnaný stav platil až do 37. minuty, kdy Anton Dunst od modré čáry nahodil kotouč směrem k brance. Puk se nejspíš otřel o výstroj jednoho z bránících hráčů si samotného brankáře a zamířil za brankovou čáru - 1:2. Vzápětí se Hebar ocitl před švýcarským brankářem Ruchem, který v polovině zápasu vystřídal Gian-Andri Steinmanna, na čerstvého davoského gólmana ale nevyzrál. To před Hezckem bylo v závěru druhého dějství ještě pořádné horko. Niklas Aebli místo střely zvolil přihrávku, kterou domácí obránci dokázali ve spolupráci s brankářem zpacifikovat.

Honba za vyrovnáním se tak plynule přenesla do třetí třetiny. Oceláři si vytvářeli zajímavé brankové příležitosti, podobně zle zatápěl i Davos. Všechny pokusy končily na téměř bezchybných brankářích. V době, kdy Oceláři měli zvýšit tlak a donutit Davos k chybám, se hra začala kouskovat sérií vyloučení. Tím se obrali o cenné vteřiny, které jim zejména v závěru třetí třetiny scházely. Místo kýženého vyrovnání tak vteřinu před koncem základní hrací doby potvrdil vítězství gólem do prázdné branky Jan Märki.