ČLÁNEK

Deváté místo pro Spartu

06.08.2023 | Redakce

Zápas mezi Spartou a Davosem měl poměrně jasný průběh. Pražané na ledě po většinu času dominovali a po výhře 7:2 odsoudili na poslední místo letošního ročníku švýcarský tým.

Zápas č. 22  •  ne 6.8.2023  •  08:30  •  Online přenos utkání
Sparta Praha
7:2
( 2:0, 3:1, 2:1)
Davos
Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Cichoň, T. Bolocan, J. Novák, Hoznourek, Vejvoda, Dufek, Nedvěd – Adamec, Trachta, Žukovský, F. Novák, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Volodin, Hlinka, Čížek, Pojkar, Popovyč, M. Bolocan.
Davos: Steinmann (Ruch) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
Branky a asistence: 2. Bolcan (Žukovksý), 16. Hlinka (Dufek, Nestrašil), 25. Novák, 33. Trachta (Dufek), 34. Hlinka, 47. Pojkar (Adamec), 59. Prikhodko – 40. Schneuwly (Brander), 53. Schoch (Bartulis)

Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Sparta měla do zápasu o deváté místo bleskový nástup, už v čase 01:32 se totiž z předbrankového prostoru prosadil Jáchym Novák. Pražané navíc útočili dál, o další góly do sítě Davosu se postupně postarali Jáchym Novák, Filip Novák, Tadeáš Trachta a Tomáš Hlinka. Davos se o slovo poprvé přihlásil až v závěru druhé části, přesilovku v čase 39:20 využil Gian Schneuwly.

Sparťané si ale svůj pětigólový náskok vzali po návratu na led zase zpátky, z individuální akce se trefil David Pojkar. Švýcarský tým sice snížil zásluhou Nina Schocha, poslední slovo v zápase měl ale Saveliy Prikhodko, který pečetil výhru Sparty 7:2.