Dorostenci Ukrajiny si připisují další vítězství

Zápas č. 16  •  so 6.8.2022  •  14:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 2:1, 3:2, 3:0)
Sparta Praha
Ukrajina: Semecha (Berežnickij) – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkač, Udovenko, Rosstalnyj, Simčuk, Šulha, Safronov, Nagnieiev, Šarets, Babuškin, Jevtijekov, Skorokhod, Vystavkin, Koida, Kulikov
Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Cichoň, Dufek, Novák, Hašek, Marton, Malinek, Janský, Byakov, Mack, Dvořák, Marek, Jakab, Netušil, Hrubý, Novotný, Poláček, Topol, Trachta, Adamec, Žemlička
Branky a asistence: 17. Vystavkin (Tuchyn, Koida), 18. Simčuk (Rosstalnyj, Truščenko), 23. Jevtijekov (Koida, Vystavkin), 24. Simčuk (Skorokhod, Šulha), 32. Vystavkin (Koida), 45. Šulha, 57. Šarets (Bodnar, Koida), 57. Jevtijekov (Kulikov, Tuchyn) – 20. Marton (Netušil, Hrubý), 23. Marek (Hašek, Topol), 25. Netušil (Trachta, Hrubý)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Další parádní výkon mladých ukrajinských reprezentantů. Tentokrát jejich ofenzivní smršť schytala Sparta. Na druhou stranu rozdala směrem k mladým Ukrajincům hodně ran, ale ani Ukrajinci si nenechali co do tvrdosti nic líbit.

Více jak šestnáctiminutové čekání na gól. Pak to Ukrajinci rozbalili. Nejprve Vystavkin uklízel puk do prázdné branky, vzápětí Simčuk vymetl růžek branky. Sparta dvě vteřiny před koncem první třetiny sice srovnala zásluhou dalekonosné střely Martona, ale Ukrajinu branka do šatny nezlomila. Naopak jen dvě a půl minuty druhé třetiny stačily Jevtijekovi, aby navýšili vedení své reprezentace o dvě branky. Sparta zareagovala brankou Marka Jenže Ukrajině stačilo jen 38 vteřin, aby znovu vedla o dvě branky. Jevtijekovo sekání v přesilové hře sice potrestal Netušil, ale to bylo od sparťanský střelců vše. Protože pak už se prosazovali jen Ukrajinci. A to měla Sparta ve 31. minutě příležitost jako hrom, protože Žemlička jel trestné střílení. Na Semechu nevyzrál. Andrij Vystavkin o minutu později pohotovou střelou z první zvyšoval na 5:3.

Ukrajinci vyučovali z produktivity i ve třetím dějství, kdy se postupně mezi střelce zapsali Šulha, Šarets a znovu Jevtijekov. Ukrajina si tak spravila po ranní porážce chuť a čeká na výsledky dalších utkání své skupiny.