Dramatickou bitvu s Vítkovicemi ovládli Sparťani

05.08.2022 | Redakce

Další skvělá a vyrovnaná hokejová bitva v mini WERK ARENĚ. A znovu u toho byly Vítkovice. Ty v dopoledním utkání překvapivě nestačily na reprezentační výběr Ukrajiny. V podvečerním utkání se museli nakonec sklonit i přes sílou pražské Sparty.

Zápas č. 8  •  pá 5.8.2022  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Sparta Praha
5:3
( 1:1, 2:1, 2:1)
Vítkovice
Sparta Praha: Tvrzník (Kogler) – Cichoň, Dufek, Novák, Hašek, Marton, Malinek, Janský, Byakov, Mack, Dvořák, Marek, Jakab, Netušil, Hrubý, Novotný, Poláček, Topol, Trachta, Adamec, Žemlička
Vítkovice: Vávra, (Vilém) – Blanár, Čuba, Fojtík, Glos, Kisza, Krpec, Man, Zvejška – Douda, Drábek, Fasner, Fojtík, Hanák, Hofman, Lerch, Matějka, Muroň, Nazad, Sedlák, Žídek.
Branky a asistence: 8. Netušil (Marek, Hrubý), 29. Trachta (Byakov, Hrubý), 32. Adamec (Malinek, Byakov), 50. Jakab (Trachta, Muroň), 60. Poláček – 17. Lerch (Krpec), 28. Hanák (Lerch), 43. Man (Fasner, Nazad)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Další skvělá a vyrovnaná hokejová bitva v mini WERK ARENĚ. A znovu u toho byly Vítkovice. Ty v dopoledním utkání překvapivě nestačily na reprezentační výběr Ukrajiny. V podvečerním utkání se museli nakonec sklonit i před sílou pražské Sparty.

Sparta přitom nezačala dobře. Už ve čtvrté minutě Pražané museli do čtyřech kvůli sekání Alexe Marka. Tlak Vítkovic obránci Sparty přečkali a v osmé minutě se dočkali odměny za své snažení. Okolo mantinelu se prosmýkl František Netušil a rychle vystřelil - 1:0. Následný tlak Sparťanů umocněný jejich přesilovou hrou zadržel ostravský brankář Vávra. Vzduchem začaly létat emoce, které vyústily v sérii několika vyloučení za nehokejové zákroky za hranou pravidel. Sedmnáctá minuta zápasu přinesla vyrovnání skóre. Ostravský Krpec se položil od modré do střely, kterou zastavila tyč za zády Tvrzníka. Nicméně odražený puk dostal pohotově do branky Jiří Lerch.

Zápas tak začal znovu. Ani ve druhém dějství hráči neslevili z předchozího tempa, které navíc kořenily časté přestupky. Při vyloučení sparťanského Haška se do velké brankové příležitosti dostal nejrychlejší bruslař letošního ročníku President Cupu - Jiří Doudera na brankáře Tvrzníka nevyzrál. Povedlo se to až Matyáši Hanákovi, který zakončoval přes jednoho ze sparťanských obránců. Jenže hubené vedení Vítkovic dlouho nevydrželo. Přesněji 18 vteřin, než se v samostatném úniku prosadil Tadeáš Trachta. No a když Ben Adamec ze závaru před brankou vytěžil další branku pro Pražany, skončila druhá třetina ve prospěch Sparty.

Vítkovice rozhodně nechtěly znovu prohrát. Ostravané sice na začátku třetí třetiny museli do čtyřech, v závěru jejich oslabení ujel Fasner a znovu vyrovnal skóre utkání. Vedení Sparťané strhli znovu na svou stranu poté, co Daniel Jakab dorážel za Vávru střelu Trachty - 4:3. Tečku za ubojovaným vítězstvím pražské Sparty dal při hře bez brankáře do prázdné branky Petr Poláček pár vteřin před koncem základní hrací doby.