Dramatický závěr pro Davos

05.08.2023 | Redakce

Švýcarští mladíci sice v zápase proti Vítkovicím neudrželi slibné třígólové manko, mrzet je to ale nakonec moc nemuselo. Necelé dvě minuty před koncem totiž Davos proměnil nabídnutou přesilovku a urval pro sebe první body.

Zápas č. 14  •  so 5.8.2023  •  11:00  •  Online přenos utkání
Davos
5:4
( 2:1, 2:2, 1:1)
Vítkovice
Davos: Steinmann (Ruch) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
Vítkovice: Špírek (Varga) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta
Branky a asistence: 2. Hunziker (Schoch), 13. Balaz, 22. Schena, 35. Schoch (Simonet), 59. Schoch – 4. Douda (Kisza), 36. Šebesta (Czerný), 40. Nazad (Fojtík), 54. Nazad (Fojtík)

Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Zápas mezi Davosem a Vítkovicemi měl hodně rychlý start, diváci v Mini WERK ARENĚ během úvodních čtyř minut viděli hned dva góly. A to na každé straně jeden. Tečovanou střelou nejprve poslal do vedení švýcarský tým Nael Hunziker, za Vítkovice odpovídal Jiří Douda. Do kabiny ale nakonec přece jen odcházeli spokojenější hráči Davosu. Ve třinácté minutě se o to postaral Jan Balaz.

Vítkovice pak sice měly řadu dobrých šancí, byly to ale ony, kdo v čase 21:45 inkasoval. Bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti rozjásal švýcarskou střídačku Livio Schena. Zachariasz pak mohl Ostravany vrátit do hry z nařízeného trestného střílení, ale neuspěl. Nedáš? Dostaneš? V čase 34:30 poslal Davos do vedení Nino Schoch.

Vítkovice sice předvedly parádní stahovací jízdu a za necelých dvacet minut své manko díky dvěma trefám Michaela Nazada a Šimona Šebesty zcela vymazaly, nakonec jim ale zbyly oči pro pláč. V čase 58:25 totiž svůj druhý gól v zápase přidal Nino Schoch a díky přesilovkovému gólu zařídil pro Davos tři body.