Energie nadělovala i podruhé. Tentokrát vyřídila Davos

04.08.2023 | Redakce

V pátek po čtrnácté hodině vstoupil do turnaje také švýcarský tým Davosu. Proti němu se postavila karlovarská Energie, která v úvodním ranním klání celkem v poklidu porazila Mountfield poměrem 5:1. Velkou pohodu si přenesla také do duelu číslo dvě.

Zápas č. 6  •  pá 4.8.2023  •  14:00  •  Online přenos utkání
Davos
1:6
( 0:1, 1:4, 0:0)
Karlovy Vary
Davos: Ruch (Steinmann) – H. L. Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel – J. Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
Karlovy Vary: Psohlavec (Oršulák) – Dyk, Magner, Postl, Čermák, Jílek, Kubizniak, Kůrka – Blažek, Dobřemysl, Kožík, Poizl, Šilhan, Wardas, Kváš, Slavík, Šedivec, Vaníček, Tomek
Branky a asistence: 24. Steiner (Aebli) – 5. Tomek (Kůrka), 29. Tomek (Dyk, Blažek), 38. Blažek (Poizl, Šilhan), 38. Šedivec (Dobřemysl), 38. Wardas (Slavík), 51. Poizl (Blažek)

Vyloučení: 4:0, navíc Dobřemysl (5 MIN). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Komentář

Jako první promluvila do osudu utkání přesilová hra, na jejíž využití stačilo karlovarským hokejistům jen půl minuty. Z pravého kruhu se přesnou ránou prosadil Petr Tomek . Vzápětí mohli Energetici zvýšit vedení v další přesilovce, leč tentokrát neuspěli. Celkově působili Západočeši v úvodní třetině aktivnějším dojmem, do kabin si však odnesli pouze jednobrankové vedení.

Větší rozruch pak způsobila čtyřiadvacátá minuta, kdy šel za vražení na hrazení za katr Václav Dobřemysl na pět minut. A Davos nabídnutou možnost bleskurychle využil. Lars Steiner si vybruslil mezi kruhy a střelou do protisměru karlovarského brankáře vyrovnal. Těsně před polovinou utkání pak hrála přesilovku také Energie a rovněž uspěla. Podruhé v utkání se po krásné stahovače prosadil Petr Tomek.

Karlovy Vary se v průběhu druhé části prosadily ještě dvakrát. Nejdříve v čase 37:31 zvýšil na 4:1 po přesné nahrávce Matyáš Šedivec. O pouhých osmnáct vteřin později přidal pátou branku do sítě Davosu Václav Dobřemysl a vyhnal brankáře Rucha z brány. Ve druhé třetině si tak Energie vybudovala velmi komfortní náskok.

Vcelku jasný výsledek byl na obrazu třetí třetiny už znát. Čekání na další gól skončilo v její polovině. A byli to opět karlovarští hokejisté, kteří udeřili. David Poizl se dostal do ideální střelecké pozice a nezaváhal. Jeho branka na 6:1 podtrhla také konečný účet.