Finále mezi Oceláři a Třincem ovládl celek z Ostravy

09.08.2020 | Redakce

Dlouho očekávané finále mezi třineckými Oceláři a ostravskými Vítkovicemi bylo odvetou za utkání ve skupinové fázi, ve kterém po nájezdech zvítězili svěřenci Marka Malíka. Duel o zlaté medaile však již vyšel lépe Ostravanům, kteří zdolali Třinec poměrem 4:2. Vítkovice si tedy v šestém ročníku President Cupu vybojovaly první nejcennější kov z tohoto mládežnického turnaje. Třineckým Ocelářům pak připadla třetí stříbrná medaile, kterou doplnili sbírku z let 2015 a 2017.

Zápas č. 0  •  ne 9.8.2020  •  11:30  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
2:4
( 1:3, 0:1, 1:0)
Vítkovice
Oceláři Třinec: Klimek (Michalík) – Hykl, Ročák, Žabka, Kareš, Buják, Pospíšil – Kozlík, Cedzo, Wawrzkiewicz, Hlávka, Volas, Janoš, Tomiczek, Šutý, Gazur, Lipka, Pánek, Šotkovský.
Vítkovice: Vilém (30. Irgl) – Kosina, Zielinski, Bialy, Řepa, Falhar, Kršík, Lazár – Pavelec, Melovský, Přibyl, Macias, Petr, Skřipčák, Tobola, Štiak, Milata, Krčmarský, Kalandra, Handl.
Branky a asistence: 16. Wawrzkiewicz (Kozlík), 57. Tomiczek – 3. Přibyl, 3. Melovský (Přibyl), 15. Řepa (Melovský), 26. Macias (Skřipčák)
Střely: 29:33 (9:14, 10:11, 10:8).
Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Trombik - Konvička, Tomis.

Komentář

Vstup do finálového utkání vyšel lépe hostům z Vítkovic. Ridera byla od začátku aktivnější a dravější, o úvodní trefu ostravského celku se v čase 2:08 postaral šestnáctiletý forward Matěj Přibyl. Vítkovice se znovu radovaly po osmnácti sekundách hry, na 2:0 zvyšoval Matyáš Melovský, kterému se v akci dva na jednoho povedlo ukázkově vymést levý horní roh Klimkovy klece. Na další branku se ve svatostánku třineckého hokeje čekalo dlouhých dvanáct minut, na konci patnácté minuty se u levého mantinelu dostal ke kotouči ostravský bek Filip Řepa, jenž svou pumelicí rozvlnil síť za zády třineckého Klimka. Na tuto branku však již Třinec dokázal zareagovat, o pouhých devatenáct vteřin později se po Kozlíkově střele z mezikruží odrazil puk k odchovanci ostravského hokeje, Dawidu Wawrzkiewiczovi, který následně nasměroval touš mezi nohy svého bývalého spoluhráče a snížil tak náskok Vítkovic na rozdíl dvou branek. Ostravané sice byli ve zbytku úvodní dvacetiminutovky aktivnější, žádnému z hráčů v bílém se však nepovedlo branku vsítit. Gól nepadl ani do klece Viléma a do útrob stadionu se tak odcházelo za stavu 3:1 ve prospěch Vítkovic.

Prostřední část hry byla po většinu času v režii Ridery, gólová radost mohla přijít hned po čtyřiačtyřiceti vteřinách hry, kdy se na Klimka řítilo duo Melovský - Pavelec, druhý jmenovaný však vybídnutí svého spoluhráče nezúžitkoval a skóre se tak měnilo až na konci šestadvacáté minuty. V čase 25:51 se před brankou Klimka dostal k odraženému puku vítkovický Krzysiek Macias, který táhlou střelou poslal kotouč k pravé tyči. Ve třicáté minutě hlavní trenér Ridery sáhl po střídání brankářů a do hry se tak dostal Denis Irgl. Na ostravského gólmana sice během zbylých deseti minut několik střel zamířilo, žádná však za jeho záda nepropadla. Gól se nepodařilo vsítit ani jeho spoluhráčům a po čtyřiceti minutách hry vedli hosté z Ostravy nad domácími Oceláři 4:1.

Třetí třetina se dlouhou dobu nesla zejména ve znamení spálených útočných šancí a několika šarvátek, tuto skutečnost změnil až v sedmapadesáté minutě třinecký útočník Filip Tomiczek, který dokázal usměrnit odražený puk za záda Irgla. Čtyřiašedesát sekund před koncem to Třinec ještě zkusil bez brankáře, absence Klimka v brankovišti a šestý hráč v poli však úspěch v podobě branky nepřinesl a po závěrečné siréně se tak z vítězství 4:2 radovaly hostující Vítkovice.

Ohlasy trenérů

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): Samozřejmě jsme zklamaní z výsledku. Chtěli jsme vyhrát a zakončit ten turnaj, tak jak jsme si přáli. První třetina nám hodně utekla. Vítkovice se dostaly na koně a dva rychlé góly nás trochu sundaly. Vítkovice hrály výborný hokej, je to vynikající mužstvo. Když takovému týmu dáte prostor, tak to budete mít hodně těžké. Bohužel my jsme si vybrali tu špatnou třetinu ve finále, což nás mrzí. Zbytek zápasu byl trochu vyrovnanější. Netahali jsme za další konec. Za naše kluky krásný turnaj a odmakaný zápas. Kluci měli perfektně odehráno. Musíme hrát celých šedesát minut.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): Dnešní zápas byl koncentrovaný, řekli jsme si před ním, že to bude především emoční boj a že ty emoce musíme nechat spát. Jsem rád, že to mužstvo vyslyšelo a byli jsme disciplinovaní. Zápas byl velice kvalitní a myslím si, že jsme ho měli pod kontrolou. Rozhodly emoce, kdy jsme se nenechali vyhecovat žádným faulem.