ČLÁNEK

Hradec přetlačil Davos

05.08.2023 | Redakce

Hradečtí hokejisté si v posledním zápase zajistili druhé místo ve skupině Mini WERK ARENA a v neděli si zahrají o bronz proti domácímu Třinci.

Zápas č. 20  •  so 5.8.2023  •  19:00  •  Online přenos utkání
Davos
3:4
( 1:1, 0:2, 2:1)
Mountfield HK
Davos: Ruch (Steinmann) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
Mountfield HK: Záruba (Petřík) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar
Branky a asistence: 1. Schoch (Aebli), 54. Hunziker, 60. Hunziker – 17. Frolík (Pánek), 32. Brzák, 34. Vítek, 47. Studnický (Václavíček)

Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

Davos měl do posledního zápasu základní části bleskový nástup, vedení se díky gólu Nina Schocha ujal už po 17 sekundách. Hradec ale stačil ještě před první sirénou vyrovnat, v čase 16:51 se povedenou střelou prosadil Filip Frolík. Ve druhé třetině šel pak Mountfield do vedení, když se v rozmezí pár minut do listiny střelců zapsali Filip Brzák s Tobiášem Vítkem.

Na 4:1 z pohledu hradeckého týmu pak zvýšil Karel Studnický, Davos to ale nezabalil. Dva góly z hole Naela Hunzikera byly ovšem málo.