ČLÁNEK

Karlovy Vary po vítězství nad Salcuburkem míří do finále

06.08.2022 | Redakce

Zápas č. 17  •  so 6.8.2022  •  16:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Karlovy Vary
4:3
( 0:1, 3:0, 1:2)
Salzburg
Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Cipko, Malý, O. Postl, D. Postl, Hynek, Pelikán, Dyk, Holejšovský – Bálek, Pastor, D. Šilhan, Zahejský, Zeman, Váňa, Šuma, Mikeš, Čihař, Poizl, Š. Šilhan, Wardas.
Salzburg: Windhofer (Haim) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
Branky a asistence: 26. Š. Šilhan (Poizl, Mikeš), 32. Zahejský, 33. Mikeš (Poizl), 47. Mikeš – 10. Haiböck (Riepl), 44. Schellanger (Hutzinger), 60. Kaiser (Hutzinger)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Skvělý obrat a zasloužený postup do finále. Karlovy Vary ve svém čtvrtém utkání předvedly přesně to, co proti Salcburku potřebovaly. Ve druhé třetině zápasu obrátily nepříznivý vývoj a dokráčely nejenom k vítězství ve skupině, ale především k postupu do finále osmého ročníku President Cupu.

Ale hezky popořádku. Karlovarského Psohlavce v brance překvapivě nahradil Oršulák, který ustál úvodní tlak Salcburku. Tlaku odolával i při početní převaze rakouského týmu, kterou rozhodčí nařídili kvůli podrážení Postla. Tři vteřiny po jejím uplynutí se ale prodral do zakončení Felix Häibock, který dokázal v pádu dorazit svou vlastní střelu. Vedení Red Bullu mohl navýšit hned při dvou velkých příležitostech Vasilij Zelenov, Oršulák se ale vytáhl a podruhé mu pomohla tyč.

Do druhého dějství vstoupila úplně jiná Energie. Hned z kraje se do zakončení před Windhofera natlačil Bálka, jeho pokus mířil mimo tyče. Pak Salcburk špatným střídáním nabídl svému soupeři početní převahu. Tu sice Karlovy Vary nevyužily, ale dostaly Rakušany pod tlak, který přetrval i po uplynutí trestu. Bylo otázkou času, kdy se Západočeši prosadí. Nakonec střelecký účet otevřel po úniku 2na1 Šimon Šilhan. V končící 31. minutě byl za nesportovní chování vyloučen Johannes Gruber. Karlovarskému Vítu Zahejskému stačilo pět vteřin, aby početní převahu přetavil v druhou branku Energie Karlovy Vary. Salcburk se mohl do utkání vrátit při vyloučení Matyáše Malého, jenže místo toho ve vlastní přesilové hře znovu inkasovali. Snížení měl na hokejce Vasilij Zelenov, ale jeho pokus znovu skončil na Oršulákovi. Karlovy Vary tak do třetího dějství zamířily s dvoubrankovým vedením.

Hned od začátku poslední části byl Salcburk aktivnější. Snížení z hole Schellangera bylo zaslouženou odměnou za snahu. Jenže Karlovy Vary dokázaly odpovědět, když se Matyáš Mikeš prosadil přes dva bránící Rakušany. Energie si ale vítězství ve skupině a postup do finále vzít nenechala. Přestože tlak Salcburku s blížícím se koncem utkání sílil, snížení přišlo až vteřinu před základní hrací dobou. Do finále tak po vítězství 4:3 postupuje Energie Karlovy Vary.