Mountfield poráží Vítkovice, tabulka se zamotává

04.08.2023 | Redakce

Souboj dvou českých celků nabídlo páteční odpoledne v rámci dorosteneckého President Cupu mezi hradeckým Mountfieldem a hokejisty Vítkovic. Zatímco Hradec Králové utrpěl na úvod turnaje porážku od Karlových Varů 1:5, Vítkovice vstoupily do turnaje suverénně, když deklasovaly Salcburk 8:0.

Zápas č. 8  •  pá 4.8.2023  •  16:30  •  Online přenos utkání
Mountfield HK
5:3
( 2:1, 1:1, 2:1)
Vítkovice
Mountfield HK: Záruba (Petřík) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar
Vítkovice: Varga (Špírek) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zacahriasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta
Branky a asistence: 9. Vondruška (Brzák), 11. Vondruška (Brzák), 39. Brzák (Frolík), 43. Hendrych, 45. Frolík (Pavlík) – 5. Vítek (Nazad), 33. Mareš (Zachariasz), 58. Mareš

Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

Mountfield motivovaný potřebou prvního vítězství na turnaji, vstoupil do utkání aktivně. Vítr z plachet mu však vzalo poměrně brzké vyloučení Frolíka. Vítkovice navíc svou početní převahu využily, když se z dorážky prosadil Alex Vítek. K dalšímu gólu utkání dopomohla opět přesilovka, avšak tentokrát si oba celky své role prohodily. Na trestnou lavici putoval vítkovický Bystroň a Jaroslav Vondruška po přihrávce z po zabranky vyrovnal.

Uběhly jen dvě minuty a Mountfield se dostal poprvé na turnaji do vedení. Téměř z nulového úhlu přidal rychlou druhou branku opět Jaroslav Vondruška. To svítil na časomíře čas 10:06. V první třetině hrály Vítkovice ještě dvě přesilovky, vyrovnávající branku se jim ale vstřelit nepodařilo.

Na tu čekala Mini WERK ARENA až do poloviny utkání. Maximilián Mareš se ukázkově prokličkoval útočnou třetinou až do přesného zakončení. Minutu a půl před druhou sirénou šel ale do vedení znovu Mountfield. Filip Brzák měl odkrytou klec, dorážka pro něj byla už velmi snadná práce.

Začátek třetí třetiny se hrál především v režii Mountfieldu. Na konci třiačtyřicáté minuty pláchnul vítkovické obraně Patrik Hendrych, který se v zakončení v přímém souboji s brankářem Vargou nemýlil. O dvě minuty později se pak prosadil z levé strany Filip Frolík a bylo to už 5:2 pro Hradec. Vítkovický Maximilián Mareš pak svým druhým gólem v utkání už jen korigoval skóre.