Oceláři mají druhou výhru, Švančara má hattrick

04.08.2023 | Redakce

Hokejisty Třince a Ukrajiny čekalo v pátek večer již druhé utkání v rámci letošního President Cupu. Oceláři sice v odpoledním zápase porazili Spartu 2:1, na regeneraci ale měli sotva pouhé tři hodiny. Ukrajina naopak hrála proti domácímu celku o první body na turnaji.

Zápas č. 4  •  pá 4.8.2023  •  18:30  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
6:2
( 1:1, 2:0, 3:0)
Ukrajina
Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Byrtus, Trnka, Niemczyk, Vaněk, Kaleta, Marek, Raulič, Barteczek – Weiss, Ostřížek, Hladoník, Karas, Řehák, Řípa, Hrček, Morcinek, Makula, Spaskin, Vrubel, Richter, Švančara, Hebar
Ukrajina: Kononenko (Chagarovsky) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk
Branky a asistence: 3. Švančara (Hrček), 25. Makula (Hrček, Ostřížek), 39. Řípa (Švančara), 41. Švančara (Byrtus, Hrček), 56. Švančara (Vaněk), 60. Karas (Řípa, Richter) – 9. Kosarev (Kuraiev, Haponenko), 58. Zhovtiak (Chaika)

Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

Diváci se ve WERK ARÉNĚ na začátku zápasu rozhodně nenudili. Oceláři hráli už po jedné minutě hry přesilovku. Obrovskou šanci si ale vytvořili hosté, když se vydali osamoceni ve dvou hráčích na třineckého Davida Skácela. Ten však dokázal nepříjemnou situaci vyřešit. Pokračující přesilovku Třinec dokázal využít, když Robin Švančara otevřel po přihrávce Hrčka skóre.

Třinečtí hokejisté si v úvodním dějství velmi komplikovali život především svou nedisciplinovaností. Kvůli příliš velkému počtu hráčů na ledě šli v sedmé minutě do oslabení. A ukrajinská reprezentace využila svou příležitost znamenitě. Po krásném ťukesu zakončoval do odkryté klece Mykola Kosarev. Zanedlouho hráli hosté dokonce přesilovku pět na tři, tentokrát se ale prosadit nedokázali.

Ve čtyřiadvacáté minutě promluvila do osudu zápasu další přesilovka, tentokrát pro domácí. Wiktor Makula stál před brankou ve správnou dobu na správném místě a doklepl nahozený puk. Vzápětí se mohli v přesilovce prosadit hokejisté Ukrajiny. Největší šanci si vytvořili až po jejím skončení, avšak třinecká obrana zachránila svého brankáře, když v nepřehledné situaci v brankovišti odpálila puk do bezpečí.

Oceláři měli ve druhé části obrovskou porci přesilovek, díky čemuž mohli v podstatě diktovat tempo hry. Ukrajinu naopak stála řada vyloučení spoustu sil. A tak se v čase 38:33 prosadili opět domácí, to když odražený puk tvrdě napálil do sítě Dominik Řípa. A třinečtí stále neměli dost. Jelikož soupeř ve své nedisciplinovanosti pokračoval, na začátku třetí části už zvyšoval na 4:1 Robin Švančara.

Ten stejný hráč pak přidal v čase 55:41 ještě další gól, čímž zkompletoval hattrick. Hosté dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou sice z hole Maksyma Zhovtiaka ještě snížili, necelou minutu před koncem však třinecký Antonín Karas poupravil skóre na konečných 6:2.