Oceláři zvítězili v divoké přestřelce s Trenčínem

07.08.2020 | Redakce

Utkání domácích Ocelářů s Duklou Trenčín se svým výsledkem zapsalo mezi TOP 4 utkání s nejvíce vstřelenými brankami. Patnáct branek padlo také minulý rok v zápase Třince s Malö, o dva šestnáctibrankové zápasy se postaralo moskevské CSKA. Jaký byl průběh dnešního souboje Třince s Trenčínem?

Zápas č. 4  •  pá 7.8.2020  •  18:45  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
9:6
( 3:3, 4:3, 2:0)
Trenčín
Oceláři Třinec: Klimek (Michalík) – Žabka, Pospíšil, Buják, Andrle, Cienciala, Mošnička – Kozlík, Cedzo, Tomiczek, Hlávka, Jánoš, Volas, Wawrzkiewicz, Šotkovský, Gazur, Pánek, Byrtus, Kobala.
Trenčín: Šurín (Krajčí) – Podoláček, Čančo, Jakubec, Lehocký, Kopúň, Ďurina, Ilončiak, Hruška – Kopecký, Honzek, Križan, Chudoba, Ondrašík, Petrík, Ollé, Marčinčin, Párička, Belic, Porubský, Tokoš.
Branky a asistence: 7. Kozlík (Cedzo), 13. Kozlík (Pospíšil), 13. Janoš (Volas), 24. Šotkovský, 24. Cedzo (Hlávka, Andrle), 29. Kozlík (Cedzo, Pospíšil), 35. Šotkovský (Byrtus, Cienciala), 43. Cienciala (Wawrzkiewicz), 52. Buják (Tomiczek, Janoš) – 2. Ondrášík, 4. Ilončiak (Petrík), 17. Ondrášík (Kopecký), 30. Ollé (Ondrašík), 33. Honzek, 39. Križan (Ondrašík)
Střely: 39:36 (13:12, 16:12, 10:8).
Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1.
Rozhodčí: Puczok – Tomis, Klimek.

Komentář

Do utkání mezi Třincem a Trenčínem vstoupili aktivněji hosté. Dukla dokázala zúžitkovat svůj tlak hned v polovině druhé minuty, kdy se po střele z mezikruží prosadil Branislav Ondrašík. Hráči s logem Dukly na prsou však neusnuli na vavřínech a o další dvě minuty později se radovali znovu, o druhou branku Trenčína se, z dorážky, postaral Timotej Ilončiak. Třinecká radost tak přišla na řadu až v polovině sedmé minuty, kdy se, sekundu před koncem přesilové hry, prosadil třinecký gólostroj Matěj Kozlík. Stejný hráč se postaral na začátku třinácté minuty i o srovnávací branku, kdy dorazil střelu Michala Pospíšila za bezmocného gólmana Dukly. Stav se znovu měnil po sedmatřiceti vteřinách hry a opět se radovali Oceláři. Po chybě Šurína se prosadil Vojtěch Janoš. Trenčín však nechtěl do šaten za nepříznivého stavu, tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky si z předbrankového prostoru připsal svou druhou trefu tohoto utkání slovenský Branislav Ondrašik. Více branek již první perioda nenabídla a do útrob WERK ARENY tak odcházeli oba aktéři za smírného stavu 3:3.

Úvodní minuty druhé třetiny patřily naopak domácímu Třinci. Tlak Ocelářů vyvrcholil na začátku čtyřiadvacáté minuty, kdy se, po akci Ondřeje Šotkovského, odrazil kotouč od brusle jednoho z hráčů Dukly až do Šurínovy klece. Tato branka s notnou dávkou štěstí hráče s drakem na prsou nakopla a o osmadvacet sekund později se z branky radovali znovu. Na průběžných 5:2 zvyšovala z brejku nejnovější posila třineckého dorostu Adam Czedzo. Poté se hra na chvíli uklidnila a gólová siréna tak zazněla znovu až v devětadvacáté minutě. Matěj Kozlík se snažil najít svého spoluhráče v přečíslení dva na jednoho, díky smolné teči jednoho ze slovenských beků se však kotouč dostal za záda maskovaného hráče Trenčína a Oceláři mohli slavit. Gólovou radost Třince však hned o deset sekund později uhasil Dominick Ollé, kterému se povedlo překonat Klimka díky sražené střele. Na rozdíl jedné branky se Trenčín dostal v polovině třiatřicáté minuty, Samuel Honzek si v samostatném úniku položil třineckého Klimka a poté nasměroval kotouč k pravé tyči ocelářské svatyně. Třinci se však jednobrankový náskok příliš nelíbil a hned na začátku šestatřicáté minuty ho opět zvýšil Ondřej Šotkovský, který dokázal do branky dorazit odražený pokus Byrtuse. Trenčín ale Ocelářům situaci vůbec neulehčil, ve vlastním oslabení totiž obral o puk Andrleho a z následné situace dva na nikoho se střelou k pravé tyči prosadil Jakub Križan. Tento gól třiašedesát sekund před koncem druhé části byl tím posledním zajímavým, co se v této části událo a do šaten se tak šlo za stavu 7:6 ve prospěch Třince.

Závěrečná část hry, především její začátek, nabídla početní výhodu pro Třinec. Branka však přišla až na konci třiačtyřicáté minuty. Po skvělém forčekingu Dawida Wawrzkiewicze se z útočné modré prosadil Sebastián Cienciala. Na poslední trefu tohoto utkání si museli hráči, všichni přítomní a sledující živého vysílání počkat až do druhé poloviny dvaapadesáté minuty, kdy na konečných 9:6 upravoval pumelicí od modré Dominik Buják.

Ohlasy trenérů

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): „Byl to takový zajímavý zápas, myslím si, že hodně atraktivní pro diváky. Bylo tam vidět plno zvratů, ale i nepřesností z naší strany. Jakmile jsme se ale vrátili k jednoduchosti a přidali trošičku důrazu hlavně před vlastní bránou, tak se nám to nakonec podařilo zvrátit ve vítězný konec.“

Michal Blanár (HK Dukla Trenčín):„ Zápas jsme začali celkem dobře, dali jsme dva góly. Potom ale v průběhu zápasu, ve kterém byla útočná fáze v pořádku, ale ta obranná, to byl jeden velký blázinec. Kluci neplnili pokyny, které jsme jim řekli v návaznosti na chyby v obraně, a to v podstatě rozhodlo.“