ČLÁNEK

Páté místo pro Slovan, Vítkovice šesté

06.08.2023 | Redakce

Po obratu z 0:2 na 3:2 měli k výhře blíže hráči Vítkovic, Slovan ovšem tři sekundy před třetí sirénou vyrovnal a v nájezdech rozhodl o zisku pátého místa.

Zápas č. 21  •  ne 6.8.2023  •  08:00
Slovan Bratislava
4:3sn
( 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Vítkovice
Slovan Bratislava: Henriquez (Hornáček) – Floriš, Požgay, Bereš, Ružanský, Chalmovský, Mišovič, Tomaškovič – Kadlečík, Válek, Stankovien, Trebula, Slovák, Taliga, Vida, Šurlák, Haborák, Ďurišin, Fecko, Jánošík, Potočka, Truchlý, Burov, Šramatý
Vítkovice: Špírek (30. Varga) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zachariasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Piško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta
Branky a asistence: 30. Požgay (Ružanský, Fecko), 31. Trebula (Stankoven, Požgay), 60. Trebula (Válek, Floriš), rozh. náj. Vida – 38. Douda (Zachariasz, Kisza), 39. Hofman (Man, Zatloukal), 47. Man (Zatloukal, Hofman)

Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

V zápase o páté místo se na první gól čekalo až do třicáté minuty, kdy se prudkou střelou prosadil Marko Požgay. Slovan se dostal na koně a za pár sekund svůj náskok upevnil. V přesilovce se puk vhodně odrazil na hůl Timura Trebuly a ten už věděl, co s ním.

Vítkovice do skóre zápasu poprvé promluvily na konci druhého dějství, po přihrávce Zachariasze zakončil přesně Jiří Douda a na něj hned vzápětí navázal Marek Hofman. Krátce po návratu z kabin už bylo vyrovnáno, to když se střelou z levého kruhu prosadil Maxmilián Man a poslal Ostravany poprvé do vedení. Zápas ale nakonec musel až do prodloužení, pouhé tři sekundy před třetí sirénou se o to postaral Timur Trebula.

V nastaveném čase bylo k vidění několik šancí na obou stranách, rozhodnout ovšem musely nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Patrik Vida, který Slovanu vystřelil páté místo. Vítkovice končí šesté.