Poprad si i napodruhé poradil s Malmö a bere sedmou příčku

08.08.2021 | Jakub Kotajny

Zahajovací utkání posledního hracího dne měly pod taktovkou celky HK Poprad a Malmö Redhawks. V repríze zápasu skupinové fáze, kde Poprad dokázal zdolat švédského soupeře 4:3 se znovu jevili aktivněji právě Slováci, kteří si po šedesáti minutách hry odnášejí zisk sedmého místa při své premiéře na President Cupu. Malmö se tak i na druhém turnaji odehraném pod Javorovým musí spokojit s poslední příčkou.

Zápas č. 17  •  ne 8.8.2021  •  08:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Poprad
3:0
( 1:0, 1:0, 1:0)
Malmö Redhawks
Poprad: Pisarčík (Vrabel) – Petras, Vaverčák, Františka, Gonda, Brezina, Šeliga, Ilavský – Helcmanovský, Pitka, Maliňák, Brejčák, Tomas, Dlugolinský, Kožuch, Semančík, Horváth, Božoň, Lipták.
Malmö Redhawks: Carlgren (Pihlblad) – Bognäs, Carell, Foerster, Haugland, Hylén, Spahija, Vilén, Welander – Victor Andersson, Viktor Andersson, Banegas, Hemström, Jonerheim, Kjessler, Magnertoft, Nilsson, Öfverman, Persson, Söderberg, Stjärna
Branky a asistence: 8. Gonda (Brejčák), 23. Maliňák (Františka), 42. Božoň (Kožuch)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Úvodní dvě třetiny tohoto měření sil nabídly mnoho šancí na obou stranách, gólově se ale prosadili pouze hráči z Popradu. O úvodní branku zápasu se po parádním provlíknutí mezi švédskými beky po necelých osmi minutách hry postaral Peter Gonda, jehož úspěšný střelecký pokus už ale do konce úvodní části hry nikdo nenapodobil. Další branka totiž přišla až ve třetí minutě prostředního dějství, kdy se po parádním úniku ze středního pásma prosadil z prostoru pravého kruhu Gregor Maliňák a do šaten se tak po čtyřiceti minutách hry odcházelo za stavu 2:0 ve prospěch HK Poprad.

Švédy tedy čekal v posledním dějství nelehký úkol, otočit gólově chudý zápas na svou stranu. Malmö se dostalo do několika zajímavých šancí, Miroslav Pisarčík však své spoluhráče v důležitých momentech podržel a po brance Dávida Božoně to už vypadalo na jasnou záležitost pro hráče ze Slovenska. Dramatizace utkání mohla přijít necelých osm minut před koncem základní hrací doby, kdy se po nutném faulu na Kjesslera postavil k trestnému střílení Jakob Stjärna, jenž ale ani v této dovednostní disciplíně na Pisarčíka recept nenašel. Po parádním výkonu slovenského gólmana a řadě nevyužitých šancí Malmö tak Poprad v souboji o sedmou příčku zvítězil poměrem 3:0, čímž poslal Redhawks na samotný spodek tabulky.