ČLÁNEK

Přestřelka pro Vary

05.08.2023 | Redakce

Zápas mezi Energií a Vítkovicemi se v Mini WERK ARENĚ zvrhl v hotovou přestřelku. Ostravané sice ve druhé třetině vymazali tříbrankový náskok soupeře, na body to ale nestačilo. Vary do sítě svého soupeře načepovaly desítku a bez ztráty bodu ovládly svou skupinu.

Zápas č. 18  •  so 5.8.2023  •  16:30  •  Online přenos utkání
Karlovy Vary
10:6
( 3:1, 3:4, 4:1)
Vítkovice
Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec ) – Dyk, Magner, Postl, Čermák, Jílek, Kubizniak, Kůrka – Blažek, Dobřemysl, Kožík, Poizl, Šilhan, Wardas, Kváš, Slavík, Šedivec, Vaníček, Tomek
Vítkovice: Varga (Špírek) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta
Branky a asistence: 8. Čermák (Jílek), 13. Jílek (Dobřemysl), 16. Šedivec (Kožík), 32. Kůrka (Čermák), 38. Sedlák (Jílek), 40. Postl (Kožík), 48. Šedivec, 48. Kubizniak (Poizl), 49. Zatloukal, 56. Šilhan (Kváš) – 10. Mareš (Svozil), 34. Daněk (Dobřemysl), 34. Dobřemysl, 35. Slavík, 39. Nazad (Zachariasz), 50. Nazad (Douda)

Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

Komentář

Po první třetině měl zápas v Mini WERK ARENĚ poklidný průběh. Vítkovice sice našly odpověď na gól Filipa Čermáka a zásluhou Maxmiliána Mareše srovnaly, Energie ale kontrolovala dalšími dvěma trefami z holí Marka Jílka a Matyáše Šedivce. Když pak v polovině zápasu přidal čtvrtý gól Varů Pavel Kůrka, vypadalo to, že je rozhodnuto.

Opak byl pravdou. Vítkovice zabraly a během dvou minut náskok soupeře zcela vymazaly. Mezi střelce se zapsali Adam Daněk, Václav Dobřemysl a Maximilián Man. Energie se pak ovšem rychle vrátila do vedení. Na trefu Marka Jílka ještě Ostravané reagovali gólem Michaela Nazada, na branku Daniela Postla v čase 39:37 už nikoli.

Třetí třetina se změnila v hotovou exhibici. Na straně Varů skórovali Matyáš Šedivec, Timotej Kubizniak, Patrik Zatloukal, Šimon Šilhan, za Vítkovice porážku mírnil Michael Nazad.