První nájezdy na turnaji pro Ukrajinu

05.08.2023 | Redakce

Sobotní ranní zápas ve WERK ARENĚ přinesl souboj dvou dosud bezbodových týmů - Ukrajiny a Sparty. A taky první nájezdy, ve kterých byli úspěšnější ukrajinští reprezentanti.

Zápas č. 11  •  so 5.8.2023  •  08:20  •  Online přenos utkání
Ukrajina
3:2sn
( 1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Sparta Praha
Ukrajina: Naboichenko (Chagarovsky) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk
Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Cichoň, T. Bolocan, J. Novák, Hoznourek, Vejvoda, Dufek, Nedvěd – Adamec, Trachta, Žukovský, F. Novák, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Volodin, Hlinka, Čížek, Pojkar, Popovyč, M. Bolocan
Branky a asistence: 12. Kosarev (Kuraiev, Haponenko), 54. Chaika (Kuraiev), rozh. náj. Skorokhod – 6. Čížek (Dufek, Trachta), 13. Žukovský (M. Bolocan, Čížek)

Vyloučení: 7:4, navíc Kosarev (5 MIN + OK). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

První větší šanci v zápase měla Sparta, prudká střela Mateie Bolocana si ale cestu za záda brankáře nenašla. Ukrajina měla na startu zápasu velké problémy s disciplínou a v čase 05:38 už třetí nabídnutou příležitost proměnil Jakub Čížek. V polovině třetiny už ovšem bylo srovnáno, to když rychlou kombinaci zakončil od modré střílející Mykola Kosarev.

Vyrovnaný stav vydržel sotva pár desítek vteřin, pak udeřila Sparta. Výborným zakončením se těsně před brankou prezentoval Timofej Žukovský. Následně Pražané pohrdli celou sérií přesilovkových her, využita nebyla ani ta po zkratu Kosareva, který sekl soupeře mezi nohy a od rozhodčích vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání.

Přehnaný důraz na straně Sparty naopak v závěru zápasu přinesl ukrajinské vyrovnání. Po krosčeku Dufka proměnil přesilovku z prostoru mezi kruhy Artem Chaika. Pouhých 20 sekund před třetí sirénou mohl rozhodnout unikající Hlinka, na Naboichenka v brance Ukrajiny si ale nepřišel.

Ke slovu se tak dostaly samostatné nájezdy, které rozhodlo jediné úspěšné zakončení z hole Daniila Skorokhoda.