Riga má první výhru, o gól poráží Ukrajinu

04.08.2023 | Redakce

Páteční dopoledne patřilo ve WERK ARÉNĚ výběru reprezentace Ukrajiny do sedmnácti let a lotyšské Rize. Oba celky nastoupily ke svému prvnímu utkání letošního ročníku President Cupu. Vyrovnaný duel nakonec překlopil na svou stranu lotyšský celek.

Zápas č. 3  •  pá 4.8.2023  •  10:30  •  Online přenos utkání
Ukrajina
2:3
( 1:0, 0:2, 1:1)
HS Riga
Ukrajina: Naboichenko (Kononenko) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk
HS Riga: Kufterins (Kravalis) – Arenbergs, Glaznieks, Meiksans, Strauss, Gerandansm Grinberbs, Jaks, Sarts – Spigulis, Sprieslis, Cirkins, Berkis, Utnans, Povsaks, Jelisejevs, Ratimus, Kuzmnis, Polis, Rots, Obuks
Branky a asistence: 9. Movchan, 49. Chaika (Koval) – 28. Polis (Arenbergs, Utnans), 29. Sprieslis (Cirkins, Obuks), 53. Sprieslis (Sarts)

Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

Mírnou převahu hokejisté Ukrajiny zúročili na konci deváté minuty. Po nahozeném kotouči poskakoval puk po brankovišti, do chumlu přijel Adrian Movchan, který jej následně od své nohy odrazil za brankovou čáru. O dvě minuty později mohl Skorokhod zvýšit na dvoubrankový rozdíl, avšak lotyšský brankář Kufterins byl tentokrát pozorný. V úvodní třetině se příliš nepřerušovalo, zároveň však nebylo k vidění moc šancí.

Riga se na začátku druhé třetiny osmělila už o něco víc. Už ve dvaadvacáté minutě pelášil sám na ukrajinského brankáře Lenards Janis Sprieslis. Klička do bekhendu mu však nevyšla. Lotyši se tak prosadili až v čase 28:00. Během přesilové hry se krásnou střelou pod víko prosadil Roberts Janis Polis. Za další minutu dokonce Riga otočila skóre. Jaroslav Cirkins vyzval přihrávkou Leonardse Janise Sprieslise a ten přesnou trefou otočil skóre.

Hned ze startu třetí třetiny dostala Ukrajina výhodu přesilové hry. Kombinace v útočném pásmu ale k vyrovnání nevedla. Na začátku osmačtyřicáté minuty se už ale modrožlutí přece jen radovali. Od levého mantinelu se přesnou střelou k tyči prosadil Artem Chaika.

Riga si však velmi rychle vzala vedení zpět. Leonards Janis Sprieslis vzal situaci dva na jednoho sám na sebe a přesným zakončením nad vyrážečku Naboichenka skóroval. Hráči Ukrajiny už neměli v závěru dostatek sil na opětovné vyrovnání. V posledních vteřinách se už nedostali ani ke hře bez brankáře.