Riga si vítězstvím nad Spartou pojistila postup do finále

Zápas č. 20  •  so 6.8.2022  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 5:0, 1:1, 3:2)
Sparta Praha
HS Riga: Vitols (Gusevs) – Alups, Briedis, Iljušins, Ladusans, Petersons, Retenais, Tovarišs, Zarinš – Biezais, Bučinš, Dilevka, Dubrovskis, Gavrilovs, Kapura, Lobačevs, Macijevskis, Polis, Smirnovs, Zaprivoda.
Sparta Praha: Tvrzník (21. Kogler) – Byakov, Cichoň, Dufek, Hašek, Janský, Mack, Malinek, Marton, Novák – Adamec, Dvořák, Hrubý, Jakab, Marek, Netušil, Novotný, Poláček, Topol, Trachta, Žemlička.
Branky a asistence: 3. Dubrovskis (Ladusans), 5. Auzinš (Macijevskis, Briedis), 9. Smirnovs (Polis), 19. Dilevka (Macijevskis), 20. Zaprivoda (Briedis), 40. Auzinš, 43. Polis (Smirnovs, Petersons), 51. Smirnovs, 56. Briedis (Macijevskis) – 36. Marek, 47. Jakab (Cichoň, Mack), 54. Novotný

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Riga si ve večerním zápase zajistila postup do finále letošního ročníku President Cupu. Základ k vysoké výhře nad Spartou Praha položila už v první třetině, když po dvaceti minutách vyhnala po pěti gólech ze svatyně Tvrzníka, kterého nahradil Kogler. Ale ani druhému sparťanskému brankáři se nepovedlo zastavit ofenzivní smršť Rigy. Ta do konce utkání nasázela ještě další 4 branky. Sparta sice v průběhu druhé a třetí třetiny dokázala celkem třikrát překonat brankáře Vitolse, jen tím však korigovala hrozivě vypadají skóre.

HS Riga si vítězstvím zajistila postup do finále proti Energii Karlovy Vary. Vyvrcholení turnaje začne v neděli ve 13:00.