ČLÁNEK

Riga v úvodním zápase skupiny Mini WERK ARENA deklasovala Vítkovice

06.08.2021 | Jakub Kotajny

Hodinu po začátku utkání mezi celky HC Oceláři Třinec a Malmö Redhawks odstartovala i skupina Mini WERK ARENA zápasem mezi Vítkovicemi a Rigou. Lotyšský celek v něm od začátku dominoval a konečný výsledek 9:2 ve prospěch Rigy jasně nastínil favorita pro letošní ročník.

Zápas č. 2  •  pá 6.8.2021  •  09:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Vítkovice
2:9
( 1:3, 0:4, 1:2)
HS Riga
Vítkovice: Vávra (23. Smolka) – Bialy, Chaloupka, Fibigr, Falhar, Man, Lazar, Činčala, Řehulka – Tobola, Šmak, Milata, Vítek, Glas, Krčmarský, Hanák, Kalandra, Žídek, Fojtík, Matějka, Saxa, Lerch, Glas, Drábek, Čuba.
HS Riga: Ozols – Leonovs, Briedis, Bulans, Doninš, Ladusans, Petrovičs, Polcs, Simanovičs – Ansons, Boltramovičs, Česlis, Licis-Licitis, Macijevskis, Mateiko, Mots, Niedrajs, Sieradzkis, Strazdinš, Zakitis, Zvirgzdinš.
Branky a asistence: 11. Šmak, 45. Tobola (Chaloupka) – 1. Sieradzkis (Leonovs, Mateiko), 5. Strazdinš (Boltramovičs), 18. Petrovičs (Polcs, Česlis), 23. Briedis (Niedrajs), 28. Macijevskis, 39. Bulans, 40. Zakitis (Macijevskis, Ladusans), 41. Strazdinš (Boltramovičs, Mateiko), 54. Boltramovičs (Petrovičs)

Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Duel mezi celkem, který obhajuje zlato z minulého roku a týmem, který na President Cupu chyběl jen v loňském roce z důvodu koronavirových restrikcí odstartoval bleskovou brankou po dvaceti sekundách hry. Mateikův pas na modrou čáru vybídl Leonovse ke střele, kterou následně Markuss Sieradzkis dokázal tečí z levého kruhu nasměrovat mezi tyče Vávrovy branky. Lotyši se s jedinou brankou v první třetině nehodlali smířit a v páté minutě tato slova potvrdil i Raivis Strazdinš, který po Boltramovičsově posunutí rozvlnil síť za zády maskovaného Ostravana z pravé části předbrankového prostoru.

Odpověď obhájců titulu na sebe nechala čekat šest minut, v čase 10:19 šlápl do kroku Šmak a střelou z mezikruží nedal Ozolsovi v brance Rigy šanci. Stav 1:2 z pohledu Vítkovic platil asi sedm minut, pak Polcs natáhl na modré a jeho razantní střelu dokázal Bruno Petrovičs uklidit mezi tři tyče vítkovické branky.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil znovu hostům z Lotyšska, necelé tři minuty po úvodním vhazování se do toho od modré opřel Oskars Briedis a jeho střelu zastavila až síť v brance Vítkovic. Tato branka na 3:1 znamenala nejen dvoubrankové vedení Rigy, ale taktéž změnu v brankovišti Vítkovic, kde Vávru vystřídal Smolka. Gólman Ridery ale držel čisté konto pouhých pět minut. Poté přišel brankostroj Rigy, který v druhé polovině osmadvacáté minuty nastartoval dalekonosnou střelou Antons Macijevskis a po brankách Pēterise Bulanse, jehož střelu od modré tečoval za záda Smolky jeden z bránících hráčů, s Markusem Zakitisem to bylo už 1:7.

Pokud se dá gól po dvaceti sekundách hry označit za bleskový, pak branka osmnáct sekund po startu posledního dějství lze pojmenovat jako start z říše snů. Boltramovičs namazal v akci dva na jednoho nehlídanému Raivisi Strazdinšovi a stojící Smolka byl bez šance. Vítkovice ale nezahodily flintu do žita, navzdory minimálním šancím na úspěch se do toho na modré opřed Tobola a jeho dělovka proskotačila kolem čtveřice stínících hráčů až za záda Ozolse. Právě Riga ale zasadila finální úder v čase 53:48, kdy se v předbrankovém prostoru dostal ke kotouči Rodions Boltramovičs.