ČLÁNEK

Salcburk přetlačil Oceláře v nájezdech

06.08.2022 | Redakce

Zápas č. 13  •  so 6.8.2022  •  10:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Oceláři Třinec
2:3sn
( 1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Salzburg
Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Rybnikár, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Sajdok.
Salzburg: Haim (Windhofer) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
Branky a asistence: 13. Hebar (Švančara, Urbánek), 51. Weiss (Pohludka) – 26. Strainovic (Zelenov), 35. I. Zelenov (Wieselthaler, Gesson), rozh. náj. V. Zelenov

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Koncentrovaný výkon Salcburku přinesl úspěch. Oceláři sice už ve třinácté minutě utkání vedli díky dorážejícímu Hebarovi, skóre zápasu ale úplně neodpovídalo obrazu hry. Na ledě totiž v útočné fázi vládli především rakouští hráči, plné rukavice práce měl s jejich tlakem. Především dvojice Luca Kogler-Vasilij Zelenov zle zatápěli třinecké obraně.

Vedení domácím vydrželo až do šestadvacáté minuty, kdy Zelenov vybídl Strainovice skvělou přihrávkou k vyrovnání. O pár minut později bylo ještě hůř. Do střely Wieselthalera strčil šikovně hůl Ivan Zelenov a poslal Red Bull do vedení. To Salcburk udržel až do jednapadesáté minuty, kdy Weiss doklepl za Heima svou vlastní střelu. A protože se až do konce šedesátiminutové základní hrací doby nic nezměnilo, rozhodly o vítězi zápasu samostatné nájezdy. Do těch nemohl kvůli trestu nastoupit jeden z nejlepších třineckých útočníků Šimon Pohludka, který se závěrečnou sirénou neudržel nervy na uzdě a zcela zbytečně oplácel. V dovednostní disciplíně tak mohl excelovat především rakouský brankář Mika Haim, který za svá záda nepustil žádný z třineckých pokusů. Naopak Salcburk se mohl spolehnout na svého Vasilije Zelenkova, díky jehož trefě slaví Red Bull konečné vítězství.