Salcburk úřadoval, Davos vyprovodil kanárkem

04.08.2023 | Redakce

Lahůdka mezi Davosem a Salcburkem čekala na Mini WERK ARENU jako poslední zápas prvního dne letošního President Cupu. Oba celky navíc bojovaly o první body do tabulky, neboť v duelech proti českým týmům vyšly naprázdno.

Zápas č. 10  •  pá 4.8.2023  •  19:00  •  Online přenos utkání
Davos
0:6
( 0:3, 0:2, 0:1)
Salzburg
Davos: Ruch (Steinmann) – H. L. Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel – J. Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker
Salzburg: Kaiser (Haitzman) – Bärnthaler, Simovic, Jarau, Hackert, Hudritsch, Stöckl, Bildau – Kolarik, Greil, Hutzinger, Sladkovs, Schlossnikel, Koller, Schlager, Bader, Schunke
Branky a asistence: 6. Koller (Sladkovs), 7. Hutzinger (Schlager), 14. Öfner, 22. Hutzinger, 25. Hutzinger, 48. Schlager

Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Po úvodních minutách, které nabídly poměrně dost nepřesností, se do toho rakouský celek pořádně opřel. V čase 5:35 se do puku mezi kruhy opřel Tobias Koller a tvrdou bombou otevřel gólový účet. Neuběhla ani jedna minuty hry a Konstantin Hutzinger zvyšoval už na 2:0. A aby toho nebylo málo, na začátku třinácté minuty upravil Leon Bader už na 3:0 pro Salcburk.

Jak Rakušané v úvodní periodě začali, tak pokračovali i v té druhé. Konstantin Hutzinger si vzal kotouč ve středním pásmu, už jej nikomu nepůjčil a stylově zavěsil. V pětadvacáté minutě pak rakouský snajpr dokonce zkompletoval hattrick, když zvýšil už na 5:0 pro Salcburk. Následně se hra už trochu uklidnila, tento stav platil také po čtyřiceti minutách.

Poslední třetina už nenabídla příliš strhující podívanou. Ani bez gólu to však nebylo. V osmačtyřicáté minutě přidal šestý zásah Salcburku Quirin Schlager. Další branku jsme už neviděli. Rakouský celek si tak připisuje na turnaji první výhru.