Slovan na úvod turnaje poráží Spartu

04.08.2023 | Redakce

O úvodní duel devátého ročníku President Cupu se postaraly celky pražské Sparty a Slovanu Bratislava, které rozehrály svou partii už od osmé hodiny ranní. O první výhru na turnaji se postaral slovenský celek.

Zápas č. 1  •  pá 4.8.2023  •  08:00  •  Online přenos utkání
Sparta Praha
2:3
( 1:1, 1:2, 0:0)
Slovan Bratislava
Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Cichoň, T. Bolocan, J. Novák, Hoznourek, Vejvoda, Dufek, Nedvěd, Adamec, Trachta, Žukovský, F. Novák, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Volodin, Hlinka, Čížek, Pojkar, Popovyč, M. Bolocan
Slovan Bratislava: Henriquez (Hornáček) – Floriš, Požgay, Bereš, Ružanský, Chalmovský, Mišovič, Tomaškovič – Kadlečík, Válek, Stankovien, Trebula, Slovák, Taliga, Vida, Šurlák, Haborák, Ďurišin, Fecko, Jánošík, Potočka, Truchlý, Burov, Šramatý
Branky a asistence: 14. Nestrašil (Cichoň), 39. F. Novák (Nestrašil) – 11. Chalmovský (Válek), 27. Ružanský, 31. Vida (Kadlečík)

Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Podle očekávání mělo utkání v prvních minutách trochu ospalé tempo. Na začátku třetí minuty se mohl Slovan rozehřát přesilovkou, avšak nabídnutou možnost nevyužil. V první polovině úvodního dějství jsme počítali zajímavých příležitostí poskromnu, s výjimkou samostatného úniku Šramatého z Bratislavy.

Pak jsme se však konečně branky dočkali. Bratislavský Štefan Chalmovský nahodil puk od modré čáry, který překvapil sparťanského brankáře Hanouska. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno, to když v polovině čtrnácté minuty využil přesilovku výstavní střelou Václav Nestrašil. Tyto dvě branky také určily skóre po první třetině.

Potřetí se měnilo skóre v sedmadvacáté minutě, do třetice padnul gól od modré čáry. Tentokrát se neomylně trefil bratislavský Oliver Ružanský. Od té doby hrál Slovan velmi sebevědomě, trvalý tlak zanedlouho přetavil i ve třetí branku. V předbrankovém prostoru se dobře zorientoval Patrik Vida, poslal kotouč mezi betony brankáře a bylo to 3:1. Dvě minuty před druhou sirénou se měnilo skóre ještě jednou. Z mezikruží se prosadil Filip Novák ze Sparty. Na drama tak bylo zaděláno.

Sparta mohla srovnat stav po pěti minutách třetího dějství, avšak události v nabídnuté přesilovce skončily jen u jednoho většího závaru před brankou bratislavského Henriqueze. V průběhu dalších minut však měl více ze hry Slovan. Sparta tak musela sáhnout v závěrečné pasáži ke hře bez brankáře. Ani to však k vyrovnání nevedlo. Slovan bere v úvodním duelu všechny body.