Zápas č. 12  •  so 6.8.2022  •  08:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 0:1, 0:1, 2:1)
Slovan Bratislava
Ukrajina: Semecha, Berežnyckij – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkach, Udovenko, Rosstalnyj – Simčuk, Šulha, Safronov, Nagniejev, Šarets, Babuškin, Jevtěchov, Škorochod, Muchin, Kulikov, Koida
Slovan Bratislava: Henriquéz (Panáček) – Zrnčík, Ruszynák, Tomačkovič, Šramatý, Chalmovský, Fajnor, Milata, Hurtaj, Bohoš, Petráš, Slovák, Saloň, Čic, Taliga, Šatan, Bacigál, Vida, Antal, Šurlák, Jánošík
Branky a asistence: 50. Nagnieiev (Kulikov, Tuchyn), 53. Tuchyn (Sharets, Koida) – 13. Šramatý (Bacigál), 31. Tomaškovič (Šramatý), 53. Soloň (Šramatý)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Své první vítězství na turnaji slaví už i zástupci Slovanu Bratislava. Ti v prvním ranním zápase na mini WERK ARENĚ vyzvali ukrajinskou reprezentaci do 17 let, která uchvacuje svými obraty. Do utkání proti Slovanu ale Ukrajinci doslova vlétli. Po pěti minutách klidně mohli vést 3:0, jenže v zakončení Ukrajinců scházela přesnost. Naopak Slovan svou první velkou šanci ze 13. minuty proměnil.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé části zápasu. Ukrajina si vytvářela velké příležitosti a tlak, Bratislava střílela z ojedinělých výletů před Ukrajinskou branku góly. Ve 31. minutě od modré čáry pálil Tomaškovič a jeho pokus si našel místo v brance - 0:2. Ukrajina dokázala Henriquéz překonat až v 50. minutě zápasu, kdy Nagnieievov pálil z první. Jenže Bratislava se brzy dostala znovu do dvoubrankového vedení. Ruslan Tuchyn pak chytrou střelou ještě zdramatizoval závěr zápasu, tlak Ukrajinců ale k vyrovnání nevedl.