Sparta deklasovala švédské Malmö třinácti góly

07.08.2021 | Dominik Stošek

Poslední utkání ve skupině, hrané ve WERK ARENĚ, pražská Sparta zvládla na výbornou a nasázela švédskému Malmö hned třináct branek. Ze skupiny tak postupuje do semifinále z druhé příčky, zatímco Malmö skončilo ve skupině na posledním místě bez zisku ani jednoho bodu. Hned tři hráči Sparty v tomto zápase zaznamenali hattrick.

Zápas č. 9  •  so 7.8.2021  •  08:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Malmö Redhawks
1:13
( 1:5, 0:3, 0:5)
Sparta Praha
Malmö Redhawks: Pihlblad (Carlgren) – Bognäs, Carell, Foerster, Haugland, Hylén, Spahija, Vilén, Welander – Victor Andersson, Viktor Andersson, Banegas, Hemström, Jonerheim, Kjessler, Magnertoft, Nilsson, Öfverman, Persson, Söderberg, Stjärna
Sparta Praha: Kogler (Přikryl) – Bartoň, Bjakov, Hašek, Janský, Marton, Nistribenko, Port, Šeba – Fábry, Jakab, Křišťan, Novák, Odehnal, Poláček, Potoma, Skuratov, Stěpančuk, Vašíček, Žemlička, Žmola
Branky a asistence: 3. Stjärna (Söderberg) – 2. Janský, 2. Novák (Jakab, Nistribenko), 10. Poláček (Skuratov, Hašek), 16. Křišťan, 20. Žemlička, 27. Potoma (Nistribenko, Marton), 38. Jakab (Novák), 40. Novák (Potoma, Fábry), 45. Poláček (Žemlička), 48. Křišťan, 51. Poláček (Novák, Janský), 57. Novák, 59. Skuratov (Žemlička, Potoma).

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Puczok – Konvička, Bernkopf.

Komentář

Vyrovnané skóre nevydrželo ani dvě minuty a švédský brankář Pihlblad lovil kotouč ze své sítě. Střelou mezi betony jej překonal Jan Jánský. V téže minutě ještě zvyšoval na 2:0 Lukáš Novák, který dorážel střelu Nitribenka od modré. Ve třetí minutě snižoval na rozdíl jediné branky Jakob Stjärna, když v samostatném úniku vymetl levý růžek Koglerovy klece. V čase 9:50 vstřelil třetí branku Sparty útočník Petr Poláček, po střele z první z kruhu poslal kotouč přímo mezi betony Pihlblada. V 16. minutě padla další branka ve prospěch Sparty, kterou vsítil Petr Křišťan po střele z mezikruží. Dvaadvacet vteřin před koncem první periody se ještě prosadil v oslabení Richard Žemlička, když po výborném napadání ukořistil kotouč na ose kluziště a následně vymetl levý horní růžek.

Druhou třetinu započala Sparta v podobné pohodě jako tu první a v čase 26:13 Šimon Potuma po teči Nistribenkovy střely zvyšoval už na 6:1. V 38. minutě překonal Pihlblada v předbrankovém prostoru Daniel Jakab a vsítil již sedmou branku Sparty v tomto duelu. Jedenapadesát vteřin před koncem druhé periody se ještě prezentoval gólem do šatny a střelou k protější tyči Lukáš Novák.

Na počátku třetí třetiny vsítil už devátou branku Petr Poláček, když překonal švédského gólmana dorážkou Žemličkovy střely. V čase 47:32 svítila v třinecké WERK ARENĚ desítka po úspěšné ráně Petra Křišťana z mezikruží, který touto přesnou trefou zkompletoval hattrick. Jedenáctý přesný zásah Sparty a zároveň také svůj hattrick si vybojoval po kombinaci s Novákem Petr Poláček, který měl po perfektní přihrávce snadný úkol a pouze zametl kus černé gumy za brankovou čáru. Třetím hráčem do partie, který taktéž zkompletoval hattrick byl ještě Lukáš Novák, když v čase 56:06 poslal kotouč na branku, letící kotouč se následně šťastně otřel o brusle jednoho z bránících hráčů Rudých Jestřábů a skončil v síti. Poslední přesný zásah Sparty přidal necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny Saša Skuratov a stanovil svým přesným zásahem konečné skóre 13:1 ve prospěch pražské Sparty.