ČLÁNEK

Sparta rozdrtila bratislavský Slovan

05.08.2022 | redakce

Dorostenci pražské Sparty neměli se svými slovenskými soky slitování. Brankostroj Pražanů se naplno rozjel ve třetím dějství, kdy konto Slovanu zatížili čtyřmi brankami.

Zápas č. 2  •  pá 5.8.2022  •  08:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovan Bratislava
1:6
( 0:1, 0:1, 1:4)
Sparta Praha
Slovan Bratislava: Henriquez, Panáček, Zrnčík, Ruszynák, Tomačkovič, Šramatý, Chalmovský, Fajnor, Milata, Hurtaj, Bohoš, Petráš, Slovák, Saloň, Čic, Taliga, Šatan, Bacigál, Vida, Antal, Šurlák, Jánošík
Sparta Praha: Kogler, Tvrzník, Cichoň, Dufek, Novák, Hašek, Marton, Malinek, Janský, Byakov, Mack, Dvořák, Marek, Jakab, Netušil, Hrubý, Novotný, Poláček, Topol, Trachta, Adamec, Žemlička
Branky a asistence: 52. Ruszynák (Saloň) – 11. Marton (Poláček), 31. Dufek (Poláček, Jakab), 42. Topol (Novotný), 49. Hrubý (Mack, Dufek), 51. Novotný (Novák, Topol), 52. Dvořák (Novotný)

Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Komentář

Úvod utkání byl plný nepřesností a nepřesností, snad způsobené brzkou ranní hodinou. V čase 9:25 zamířil na trestnou lavici hráč Slovanu a slovenský tým tak nabídl Spartě početní výhodu. Pořádně tvrdou střelou z prostoru kruhu ji proměnil Adam Marton - 1:0. Početní převahy na ledě se o chvíli později dočkal i Slovan, ke kýženému vyrovnání to ale nevedlo.

V začínající 30. minutě přišel velký tlak Sparty. Nejprve František Netušil šikovně tečoval těsně před Henriquezem, jeho pokus zastavila tyč. Netušil se vzápětí prodral do další šance, kterou mu zblokovali slovenští obránci. Tlak v útočném pásmu nakonec přece jenom rozčepýřil peří, protože v čase 30:09 se Adam Dufek dostal ke kotouči a nenápadnou střelou zvýšil vedení svého týmu.

Nažhavení sparťanští hráči se do soupeře ve třetím dějství pustili s ještě větší vervou. Na jejich výpady byl krátký i jinak skvělý Leonardo Henriquez v brance Slovanu. Slovenský brankář se musel smutně ohlížet za svá záda, když jej nejprve překonal Topol (41:08), David Hrubý (49:00), Daniel Novotný (50:15) a Adam Dvořák (51:53). Čestný zápis do výsledkové listiny měl ze strany bratislavských hráčů na svědomí Patrik Ruszynák.