Trenčín porazil Vítkovice 6:3 a postupuje do semifinále

07.08.2021 | Dominik Stošek

Poslední zápas skupiny hrané v Mini WERK ARENĚ se nesl v duchu souboje o druhou příčku, ze které by jeden z týmů postoupil do semifinále. Vítkovice měly totiž s Trenčínem před tímto zápasem stejný počet bodů, takže bylo jasné, že postoupit může pouze vítěz tohoto pro obě strany důležitého zápasu. Rozhodla druhá třetina, po které si Trenčín vypracoval pětibrankový náskok, a i přes následné snížení Vítkovic ve třetí třetině, se už svého vedení nevzdal a zvítězil 6:3.

Vítkovice:
Branky a asistence: 19. Chromiak (Porubský, Pokorný), 21. Stahoň, 30. Feranec (Jastrabík, Chromiak), 35. Marcinčin (Trokan), 40. Marcinčin (Chromiak), 60. Stahoň (Holík, Párička) – 42. Milata (Man), 51. Fojtík (Glas, Saxa), 57. Saxa (Fojtík, Glas)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

První perioda přinesla pouze jednu jedinou přesnou trefu v jejím samotném závěru, o kterou se postaral trenčínský obránce Jakub Chromiak střelou z mezikruží po výborné přihrávce od Porubského zpoza Smolkovy branky.

Vstup do druhé třetiny měli opět lepší hráči Trenčína, kteří hned v první minutě navýšili své vedení na dvoubrankové po úniku Luboše Stahoně, jenž si nejprve povodil jednoho z obránců Vítkovic a následně poslal kotouč přesně k pravé tyčce Smolkovy tyče. V čase 29:21 skóroval Michal Feranec, když se mu podařilo propasírovat kotouč skrze skrumáž těl stojících před brankářem Smolkou. Následně se prosadil Marek Marcinčin po dorážce v předbrankovém prostoru a zvyšoval tak už na 4:0. Marek Marcinčin se zasloužil také o branku šest vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky, když sklepl kotouč do sítě ze vzduchu v těsné blízkosti před vítkovickým brankářem Smolkou.

Ve třetí periodě snížil Martin Milata skóre na rozdíl čtyř branek. Útočník Vítkovic ve 42. minutě nejprve obehrál jednoho z beků Dukly forhendovou kličkou a poté zakončil bekhendovou střelou k levé tyči. O necelých deset minut později využil přesilovou hru vítkovický forvard Vojtěch Fojtík po dorážce střely Glase od modré čáry. V 57. minutě Markus Saxa dostal skvěle naservírováno na pravý kruh, odkud zavěsil kotouč pod horní tyčku za přesouvajícího se brankáře Dukly. Žádnou další branku však už hráči Vítkovic do své střelecké sbírky v tomto zápase nepřidali, a tak pětačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou pečetil výhru Trenčína střelou do prázdné klece Luboš Stahoň.