Trenčín porazil v prodloužení Energii a bere bronz

09.08.2020 | Redakce

Utkání o třetí místo letošního ročníku mládežnického turnaje President Cup se hned od začátku neslo v duchu kvalitního hokeje, plného osobních soubojů a akcí na obou stranách. Utkání, ve kterém padlo celkem třináct branek došlo až do prodloužení, ve kterém se čtyři vteřiny před koncem prosadil trenčínský Michal Hruška.

Zápas č. 0  •  ne 9.8.2020  •  08:30  •  Online přenos utkání
Trenčín
7:6pp
( 2:0, 1:4, 3:2 - 1:0)
Karlovy Vary
Trenčín: Krajčí (30. Šurín) – Hruška, Kopúc, Lehocký, Jakubec, Ilončiak, Ďurina, Podoláček, Čančo – Križan, Honzek, Kopecký, Ollé, Petrík, Ondrášik, Belic, Pórička, Marčinčin, Porubský, Tokoš.
Karlovy Vary: Maleček (Ebenstreit) – Kočí, Dorot, Anton, Brustmann, Bubeliny, Vican – Zeman, Adámek, Csabi, Palaj, Pastor, Trögner, Váňa, Varvařovský, Ondrejka.
Branky a asistence: 6. Honzek (Marčinčin), 9. Honzek (Ondrašík), 28. Kopún (Honzek, Kopecký), 41. Ollé (Ondrašík, Párička), 47. Petrík (Podoláček, Tokoš), 48. Honzek (Kopecký), 65. Hruška (Križan) – 33. Csabi, 36. Csabi (TS), 38. Csabi, 40. Palaj (Varvařovský, Bubeliny), 44. Adámek (Csabi), 54. Zeman (Csabi)
Střely: 49:38 (16:9, 15:17, 15:7 - 3:5).
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1.
Rozhodčí: Konvička - Trombik, Tomis.

Komentář

První třetina souboje o bronz mezi Duklou Trenčín a Karlovými Vary začala zhurta a už v páté minutě se měnilo skóre. Samuel Honzek dostal nabito v mezikruží od Marka Marčinčina a zcela nekompromisně propálil strážce karlovarské svatyně Malečka. Trenčín po vstřelené brance i nadále hýřil aktivitou a už v 9. minutě navýšil své vedení na dvoubrankové. Znovu se o vstřelenou branku postaral Samuel Honzek, který se společně s Branislavem Ondrašíkem dostal do přečíslení dva na jednoho, trenčínský útočník zakončoval v předbrankovém prostoru a našel odkrytý prostor v Malečkově kleci. Skóre se poté v průběhu třetiny, i přes přesilovou hru Varů v závěru, nezměnilo.

Druhá dvacetiminutovka přinesla velice zajímavou podívanou. Trenčín si na počátku osmadvacáté minuty vytvořil už tříbrankové vedení, když Jakub Kopún z vrcholku kruhu našel skulinku bližší tyče Malečkovy klece. Od dvě minuty později došlo k podivnému střídání brankářů na straně Dukly, pravděpodobně se jednalo už o předem domluvený tah a Matěj Krajčí byl nahrazen Matúšem Šurínem. V 31. minutě mohl Hruška navýšit vedení Dukly už na čtyřbrankové, střelou zpoza pravého kruhu však pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Po této akci už ale na ledě dominoval pouze jeden celek. Hráči Karlových Varů ožili a zcela otočili průběh zápasu. Ve 33. minutě karlovarský kanonýr Adam Csabi v samostatném úniku snižoval na 1:3. O necelé tři minuty později se Adamovi Csabimu podařilo snížit stav na rozdíl jediné branky, když v trestném střílení po faulu Hrušky zcela s přehledem vymíchal Šurína a zametl kotouč za brankovou čáru. Ve 38. minutě smazal tří brankové manko, znovu kdo jiný než, Adam Csabi a střelou z mezikruží završil hattrick. Perfektní obrat dokončil deset sekund před sirénou Peter Palaj.

Do třetího dějství tohoto utkání vstoupil Trenčín doslova bleskově, po vybídnutí Ondrašíka se z levého kruhu prosadil Dominick Ollé. Odpověď ze strany karlovarské Energie přišla na konci čtyřiačtyřicáté minuty, kdy se do úniku dostal Matyáš Adámek, který střelou do levého horního rohu překonal Šurína v brance Dukly. Tři minuty na to se však již radoval slovenský celek, Viktor Petrík volejí z levého kruhu vymetl prostor pod břevnem Malečkovy klece. Na další branku Dukly se čekalo přesně sedmdesát sekund, slovenský kanonýr Samuel Honzek dokázal projet brankovištěm karlovarské Energie a následně i zasunout kotouč přesně do odkrytého prostoru u pravé tyče , zároveň tak i završil hattrick. Ke srovnání ze strany Energie došlo v čase 53:32, kdy Matěj Zeman dokázal přízemní střelou dostat puk za záda strážce slovenské svatyně. Jelikož žádný z celků ve zbývající části třetiny branku nevstřelil, dopěl souboj do prodloužení.

V něm mohli diváci pod Javorovým sledovat rychlý hokej s velikým množstvím šancí na obou stranách. Když už to vypadalo, že souboj o bronzové medaile rozhodnou až samostatné nájezdy, vzal za to trenčínský Michal Hruška a brankou necelé čtyři vteřiny před koncem prodloužení rozhodl o vítězi tohoto klání.

Ohlasy trenérů

Michal Blanár (HC Dukla Trenčín): Zápas o třetí místo s Karlovými Vary byl zápas nahru, dolů. Pro diváka i kluky to bylo utkání, ve kterém padlo hodně branek. Nakonec jsme byli šťastnější, dali jsme branku v prodloužení a vyhráli jsme.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):My jsme do toho zápasu nastoupili téměř bez energie, ta první třetina byla velmi planá. Nicméně něco jsme si řekli v kabině po té první třetině a kluci začali konečně trochu napadat, bruslit a dohrávat souboje. Začali jsme být více na puku a ono se to odrazilo také ve hře. Adamovi Csabimu se podařilo během deseti minut dát tři fíky a tím nás dostal zpátky do hry. Od té doby si myslím, že jsme byli lepším týmem. Nástup do třetí třetiny se nám trošku nepovedl, tam nás to zbrzdilo. V prodloužení se nám bohužel tři sekundy před koncem nepovedl pohlídat předbrankový prostor, kde jsme měli problémy celý turnaj a dopadlo to, tak jak to dopadlo.