ČLÁNEK

Trenčín udolal Karlovy Vary v poměru 7:4!

08.08.2020 | Redakce

President Cup se přehoupl do svého druhého hracího dne a v souboji o třetí příčku v základní skupině si to mezi sebou rozdali HK Dukla Trenčín a HC Energie Karlovy Vary. Ve druhé třetině si hráči Dukly vypracovali slibné čtyřbrankové vedení, po kterém vedli v polovině zápasu už 5:1. Energetici ale brankami v závěru druhé a na začátku třetí třetiny snížili stav na 4:5 a z utkání udělali pěkné drama. Trenčín se ale nenechal rozhodit, na snižující branku zareagoval vstřeleným gólem a deset sekund před koncem třetí třetiny si pojistil výhru trefou do prázdné klece.

Zápas č. 5  •  so 8.8.2020  •  08:00  •  Online přenos utkání
Trenčín
7:4
( 3:1, 2:2, 2:1)
Karlovy Vary
Trenčín: Šurín (Krajčí) – Hruška, Kopún, Lehocký, Jakubec, Ďurina, Ilončiak, Čančo, Podoláček – Križan, Honzek, Kopecký, Ondrašík, Petrík, Belic, Marčinčík, Párička, Tokoš, Chudoba, Porubský.
Karlovy Vary: Ebenstreit (Maleček)– Anton, Dorot, Kočí, Prokop, Vican – Zeman, Pastor, Csabi, Palaj, Bubanec, Trögner, Ondrejka, Váňa, Vavařovský.
Branky a asistence: 4. Petrík, 8. Hruška (Kopecký), 18. Honzek, 24. Ďurina (Honzek), 31. Petrík, 52. Belic (Ondrašík, Jakubec), 60. Križan – 18. Zeman (Kočí, Csabi), 37. Csabi (Zeman), 39. Vavařovský (Bubanec), 45. Csabi (Zeman, Kočí)
Střely: 41:27 (15:9, 14:11, 12:7).
Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Puczok – Klimek, Szewieczek.

Komentář

Vstup do první třetiny se povedl mnohem lépe slovenskému Trenčínu, který se již ve 4. minutě ujal vedení zásluhou Viktora Petríka, pro kterého se jednalo o první branku na tomto turnaji. O necelé čtyři minuty později bylo na lavičce Dukly ještě veseleji, protože střelou od levého mantinelu propálil karlovarského Ebenstreita Michal Hruška. V závěru první periody Energetici snížili na rozdíl jediné branky. V 18. minutě si Matěj Zeman našel prostor na pravém kruhu a zakončil přímo pod horní tyčku. Radost ze snižující trefy ale Varům příliš dlouho netrvala. Ihned po vhazování totiž předvedl skvělou individuální akci Samuel Honzek , jenž prošel skrze obranu Dukly jako nůž máslem a propasíroval kotouč až za záda Ebenstreita.

Ve druhé třetině se podobně jako ve třetině první na úvodní branku příliš dlouho nečekalo. Ve 24. minutě překonal Ebenstreita z bezprostřední blízkosti slovenský zadák Richard Ďurina . Ve 30. minutě už Slováci vedli o čtyři branky. Viktor Petrík z pozice centra v akci dva na dva vzal všechno na sebe a udělal dobře, protože Ebenstreit mnoho neviděl a nakonec musel lovit kotouč ze své sítě. Energetici ale nic nezabalili, za svou aktivitu byli po zásluze odměněni a vstřelili dvě slepené branky. Nejprve ve 37. minutě snižoval na rozdíl tří branek z levé části předbrankového prostoru střelou pod horní tyč Adam Csabi . Následně o necelé dvě minuty později v čase 38:08 David Vavařovský na levém kruhu zcela přesně zakončil k bližší tyči a snížil tak na 3:5.

Třetí třetina započala brankou Varů, které díky trefě Adama Csabiho zadělaly na pěkné drama a snížily na 4:5. Další branku se jim už ale v průběhu závěrečné třetiny vstřelit nepodařilo, a tak úřadoval Trenčín. V 52. minutě prostřelil Ebenstreita Tomáš Belic , kterému přichystal skvělou palebnou pozici kolmicí Branislav Ondrašík. Necelých deset sekund před koncem třetiny pečetil výhru Trenčínu brankou do prázdné klece v oslabení na konečných 7:4 Jakub Križan.

Ohlasy hráče

Celý zápas zhodnotil dvougólový střelec Karlových Varů Adam Csabi:

Jak by jsi zhodnotil váš třetí zápas na turnaji?

„Myslím si, že jsme měli dobré utkání. Byl to za nás nejlepší zápas. Je škoda, že jsme neproměňovali šance. Tohle podle mě rozhodlo o konečném výsledku."

Včera jsi odehrál dobré dva zápasy, dnes si vstřelil dvě branky. Asi se citíš dobře, že?

„Myslím si, že ano. Daří se mi a doufám, že to tak zůstane."

S jakým cílem půjdete do semifinálového souboje?

„Chceme bojovat o zlaté medaile a půjdeme do toho na plno. Musíme bojovat se ctí a doufám, že to vyjde!"

Ohlasy trenérů

Michal Belica (HK Dukla Trenčín): „Byl to náš třetí zápas na turnaji, který se odehrál v poklidné atmosféře, padalo hodně gólů. Chlapci začali plnit taktické věci, my se těšíme na další zápasy a doufáme, že už to bude lepší a lepší. Se zápasem jsme spokojení, nyní si malinko oddechneme a čeká nás semifinále."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas jsme začali trošku pomaleji, nicméně v turnaji se zvedáme. Za stavu 1:5 to vypadalo, že to utkání je hotové. Zvedli jsme se, i když jsme dohrávali na dvě lajny. Stačili jsme to zvrátit na 5:4. Bohužel ke konci nám došli síly, ale jak říkám jdeme postupně nahoru. Čeká nás večer semifinále a zítra další zápas. Každého budeme zlobit a věřím, že tady něco urveme."