ČLÁNEK

Třinec na úvod turnaje zdolal Karlovy Vary

07.08.2020 | Redakce

První zápas šestého ročníku President Cupu nabídl zajímavou podívanou. Oceláři zvládli lépe vstup do utkání, první třetinu vyhráli 2:1. Domácí mančaft pak ve zbylých třetinách ještě vylepšil výsledek zápasu a po šedesáti minutách hry si tak připsal první tři body.

Zápas č. 1  •  pá 7.8.2020  •  09:30  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
4:1
( 2:1, 1:0, 1:0)
Karlovy Vary
Oceláři Třinec: Michalík (Milota) – Hykl, Ročák, Cienciala, Pospíšil, Buják, Andrle – Kozlík, Cedzo, Tomiczek, Jánoš, Wawrzkiewicz, Šutý, Ochman, Šotkovský, Gazur, Pánek, Lipka
Karlovy Vary: Maleček (Jiskra) – Anton, Koci, Dorot, Vican, Prokop – Galla, Csabi, Adámek, Trogner, Palaj, Varvařovský, Zeman, Pastor, Bubanec
Branky a asistence: 5. Kozlík (Hykl, Tomiczek), 20. Cedzo (Šutý), 37. Tomiczek (Hykl), 41. Kozlík (Cedzo, Cienciala) – 20. Csabi (Zeman)
Střely: 25:21 (10:8, 8:6, 7:7).
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Puczok - Klimek, Tomis.

Komentář

První třetina úvodního duelu President Cupu 2020 mezi domácími Oceláři a Karlovými Vary nabídla zajímavou podívanou. Třinec vstoupil do utkání s větší aktivitou, která po pár minutách přinesla své ovoce. V páté minutě Filip Tomiczek společně s Ondřejem Hyklem vytvořili svou souhrou palebnou pozici mezi kruhy pro Matěje Kozlíka, třinecký kapitán svou výborně umístěnou střelou nedal Malečkovi žádnou šanci. V poslední minutě první třetiny Oceláři potrestali nepozornost Varů a v oslabení šli do dvoubrankového vedení. Adam Cedzo dostal namazáno od Patrika Šutého a tváří v tvář Malečkovi předvedl krásný forhendový blafák, po kterém zametl kotouč za brankovou čáru. Už to vypadlo, že do šaten Třinec odejde s dvoubrankovým vedením, opak byl ale pravdou. Energetici dvě sekundy před sirénou snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Adama Csabiho.

Ve druhé periodě padla po velice vyrovnané přetahované pouze jedna branka. Filip Tomiczek ve 37. minutě dostal přesnou přihrávku do předbrankového prostoru od Ondřeje Hykla a vymetl levý horní růžek.

Také třetí třetina nabídla pouze jedinou trefu, na 4:1 upravil ve jedenačtyřicáté minutě výsledek Matěj Kozlík.

Ohlasy trenérů

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): Na to, že byl tento zápas prvním po dlouhé pauze, jsme velice spokojeni s výkonem mužstva, dodržováním taktiky a systému. Kluci podali famózní výkon. Jsme rádi, že se nám povedl vstup do turnaje i do sezóny vítězně.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Samozřejmě gratulujeme Třinci k vítězství a prvním třem bodům v turnaji. V zápase bylo vidět, že byli hladovější po puku, byli na puku dříve a taky méně bojácní v osobních soubojích. To dalo de facto tempo zápasu a ve finále ho i rozhodlo rozhodlo. Bude chvíli trvat, než se dáme do kupy, ale budeme přidávat a věřím, že se v pozdějších fázích turnaje budeme výkonnostně zvedat.