Třinec zdolal Vítkovice po nájezdech a zůstává neporažen

08.08.2020 | Redakce

Zápas mezi Třincem a Vítkovicemi byl soubojem doposud neporažených celků. Vyrovnaná bitva rivalů dospěla až so samostatných nájezdů, ve kterých vystřelil Výhru třince Dawid Wawrzkiewicz.

Zápas č. 6  •  so 8.8.2020  •  11:00  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
4:3sn
( 2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Vítkovice
Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Hykl, Ročák, Žabka, Pospíšil, Cienciala, Mošnička – Jánoš, Wawrzkiewicz, Šutý, Ochman, Volas, Hlávka, Lipka, Šotkovský, Gazur, Kubala, Pánek, Byrtus.
Vítkovice: Denis Irgl (Vilém) – Bialy, Řepa, Kosina, Lazar, Kršík, Zielinski – Pavelec, Štiak, Skřipčák, Krčmařský, Macias, Tobola, Patrik Irgl, Kalandra, Handl, Činčala.
Branky a asistence: 11. Hlávka (Žabka), 14. Warzkiewicz (Jánoš), 25. Šutý (Žabka, Wawrzkiewicz), rozh. náj. Dawid Warzkiewicz – 3. Štiak (Řepa), 17. Tobola (Řepa), 37. Pavelec (Lazar)

Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Puczok - Kapitanov, Szewieczek.

Komentář

Vstup do utkání o první místo ve skupině vyšel lépe hostujícím Vítkovicím. Za ty se prosadil hned na začátku třetí minuty Matěj Štiak, který využil přesilovku po faulu Gazura. Třinec dokázal srovnat až v polovině jedenácté minuty, srovnávací trefu zajistil po Žabkově vybídnutí Tadeáš Hlávka. Oceláři dokonce dokázali gólové skóre utkání otočit na svou stranu o tři minuty později, kdy se z předbrankového prostoru prosadil Vítkovický odchovanec Dawid Wawrzkiewicz. Třinec mohl zvýšit svůj náskok záhy, na trestnou lavici totiž usedl vítkovický obránce Kršík. Oceláři však během početní výhody kotouč za záda Denise Irgla propasírovat nedokázali a Ostravané mohli trestat. Na konci sedmnácté minuty srovnal na 2:2 svou střelou do levého růžku Tomáš Tobola. Více branek úvodní dvacetiminutovka nenabídla a všichni zúčastnění se tak těšili na pokračování tohoto vypjatého souboje.

Začátek druhé třetiny patřil domácímu celku. Oceláři si hned v úvodu připravili nemalé množství šancí a v první polovině pětadvacáté minuty se i radovali z branky Patrika Šutého, který dokázal Irgla prostřelit z pravého kruhu. Na druhou branku prostřední části hry se čekalo asi dvanáct minut. Srovnávací branku Vítkovic se povedlo vsítit v čase 36:21 vítkovický forward Patrik Pavelec. V dalších dvaceti čtyřech minutách si sice oba celky dokázaly vytvořit několik šancí, gól však již ve WERK ARENĚ nepadl a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

O první nájezdy svých týmů se postaralo duo Ročák (TRI) a Řepa (VIT), ani jeden z exekutorů však svůj pokus gólem nezakončil. Druhá série již branku přinesla, na Irgla vyzrál domácí Dawid Wawrzkiewicz a poslal Oceláře do vedení. Srovnat mohl Skřipčák, jeho pokus však Milota za svá záda nepustil. Branku nakonec nepřinesla ani poslední série, ve které se představili Hlávka (TRI) a Macias (VIT). Po posledním nájezdu se tak z vítězství 4:3 radovali domácí Oceláři.

Ohlasy trenérů

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): „Klasické derby Vítkovice – Třinec, mně se to líbilo. Hokej nebyl úplně pěkný, ale každopádně tam bylo vidět nasazení a odhodlání. Také nám velice dobře zachytal gólman, my jsme spokojení.“

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že to bylo velice pěkné utkání. Bylo to krásné derby mezi Vítkovicemi a Třincem, jaké vždycky jsou. Jsme spokojeni hlavně s vítězstvím a předvedený výkon se nám taky líbil. Splnili jsme to, co jsme chtěli a hra se nám vydařila. Pro nás je to velká spokojenost a krásný vstup do turnaje. Teď to teprve začíná, takže musíme se připravit na další zápas.