Třinec zvítězil nad Energií a je ve finále!

08.08.2020 | Redakce

První semifinálový souboj nám nabídl duel mezi třineckými Oceláři a Energetiky z Karlových Varů. Třinečtí využili síly dračí a osmi brankami se dostali do finále zápasu. Filip Tomiczek zaznamenal dvě branky.

Zápas č. 0  •  so 8.8.2020  •  17:15  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
8:1
( 3:0, 3:1, 2:0)
Karlovy Vary
Oceláři Třinec: Klimek (Milota) – Hykl, Ročák, Žabka, Kareš, Buják, Andrle – Kozlík, Cedzo, Hlávka, Tomiczek, Volas, Šutý, Janoš, Wawrzkiewicz, Ochman, Lipka, Šotkovský, Pánek.
Karlovy Vary: Maleček (Jiskra) – Kočí, Dorot, Anton, Brustmann, Bubeliny, Vican – Zeman, Adámek, Csabi, Palaj, Váňa, Varvařovský, Ondrejka, Prokop.
Branky a asistence: 11. Tomiczek (Volas), 18. Tomiczek (Volas), 20. Lipka (Pánek, Buják), 22. Šutý (Volas), 32. Ročák (Ochman), 33. Kozlík (Buják, Cedzo), 49. Volas (Tomiczek, Šutý), 55. Pánek (Lipka, Žabka) – 28. Pastor
Střely: 75:27 (25:9, 31:11, 19:7).
Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Puczok – Klimek, Szewieczek.

Komentář

Úvodní perioda byla po střelecké stránce velmi aktivní. Na obou týmech šla vidět bojovnost a odhodlání. Přesto byli úspěšnější Třinečtí. V polovině třetiny se prosadil Filip Tomiczek, který využil zaváhaní Malečka a puk doklepl za záda brankáře. Dvě minuty před koncem rozezněla gólová siréna znovu díky Filipu Tomiczkovi, který z pravého kruhu prostřelil dělovou ránou strážce Karlovarských. Několik vteřin před koncem Oceláři navýšili své skóre. O třetí branku se postaral Jakub Lipka, který kotouč do brány dorazil.

V prostřední části zápasu jsme mohli vidět několik gólových akcí. Ve dvacáté druhé minutě si Filip Tomiczek vystřelil hattrick. Ve dvacáté osmé minutě snížili Energetici díky Tobiáši Pastorovi, který využil chyby třinecké obrany a najel si do útočného pásma, kde z pravého kruhu pálil. Dvaatřicátá minuta patřila Třineckým, kteří využili přečíslení a Marek Ročák navýšil výhru. O minutu později se ozval Matěj Kozlík, který bekhendem dorazil kotouč do skoro prázdné brány.

Závěrečná část ukázala v prvních minutách vyrovnanost. Oba týmy měly velké šance, ale v prvních sedmi minutách se nikomu nepodařilo vstřelit branku. Až v osmé minutě byl Maleček překonán Patrikem Volasem, jenž dorazil trefu Tomiczka. Osmou trefou se v patnácté minutě blýsknul Martin Pánek. Energetici si v závěru vytvořili několik šancí, bohužel se jim nepodařilo ani jednu šanci proměnit.

Ohlasy trenérů

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): „Z naší strany to bylo velmi povedené utkání. Všechny aspekty, které jsme si řekli před zápasem, tam kluci plnili. Myslím si, že můžu říct, že jsme celý zápas byli lepší a dominovali jsme. Jsme moc rádi, že to je poslední těžký zápas, který jsme zvládli. Jdeme dále, ale jedna práce tu je ještě před námi."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas za stavu na 4:1 byl rozhodnutý. My jsme už neměli sílu s tím zápasem něco udělat. Gratulujeme Třinci, ať se jim ve finále daří. My se připravíme zítra na utkání o třetí místo a uděláme všechno pro to, abychom jsme si tu medaili odvezli."