Zápas č. 10  •  pá 5.8.2022  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 2:1, 1:3, 2:1 - 0:0)
Ukrajina
HS Riga: Vitols (Gusevs) – Alups, Briedis, Iljušins, Ladusans, Petersons, Tovarišs, Zarinš – Auzinš, Biezais, Bučinš, Dilevka, Dubrovskis, Gavrilovs, Kapura, Lobačevs, Macijevskis, Polis,Smirnovs, Zaprivoda
Ukrajina: Berežnyckij (Semecha) – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkach, Udovenko, Rosstalnyj – Simčuk, Šulha, Safronov, Nagniejev, Šarets, Babuškin, Jevtěchov, Škorochod, Muchin, Kulikov, Koida
Branky a asistence: 12. Kapura, 17. Macijevskis, 33. Dilevka, 46. Macijevskis, 57. Macijevskis, rozh. náj. Auzinš – 19. Šulha, 25. Šarets, 29. Šimčuk, 38. Koida (Jevtěchov), 45. Jevtěchov

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Průběhy utkání v mini WERK ARENĚ po prvním dni naznačují, že se letos namíchala mimořádně vyrovnaná skupina. Poslední zápas v pátek obstaral reprezentační výběr Ukrajiny U17 a HS Riga. Po vlažném začátku začaly doslova hokejové hody. Ve 12. minutě obstaral první branku zápasu Ralfs Kapura. To donutilo Ukrajince zvýšit aktivitu před brankou lotyšské brankáře Vitolse. Ovšem nepohlídali si přitom Antonse Macijevkise, který se po úniku okolo mantinelu procpal před ukrajinského brankáře a zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Modrožlutí rychle odpověděli z hole Danyla Šulhy.

Po půl minutě druhé části měl vyrovnání na holi Škorochod, Vitols ale jeho pokus zneškodnil. Kapituloval až proti nechytatelné střele Šaretse, který potvrdil, že se Ukrajina nevzdává. Ve 28. minutě se při signalizovaném vyloučení Rigy dostal k zakončení Šimčuk a zápas obrátil ve prospěch Ukrajinců. Rovnovážný stav zápasu vrátil zpět po úniku Dmitrijs Dilevka. Pak přišel ale velký hokejový dárek, který divákům v mini WERK ARENĚ nadělil svým přesným backhandovým zakončením Radion Koida - 3:4. Nádherným hokejovým momentem vyhnal z branky Robertse Vitolse, kterého nahradil Oskars Gusevs.

Ani on ale nedokázal čelit ukrajinským útokům dlouho. Ve 45. minutě jej překonal schovanou střelou Oleksij Jevtěchov - 3:5. Na ukrajinské straně střídaček se mohlo dýchat ještě lépe, kdyby si Šulha počínal v trestném střílení lépe. Místo toho Gusevs nabudil své spoluhráče, a ti se hnali za vyrovnáním zápasu. Opět u toho byl Macijevkis, který dostal skákavý puk za záda ukrajinského brankáře - 4:5. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Šarets, před prakticky prázdnou brankou ale selhal. Ke slovu se tak znovu dostal skvělý Macijevkis, který vyrovnal stav v 57. minutě na 5:5 a zároveň zkompletoval hattrick. O vítězi zápasu museli nakonec rozhodnout samostatné nájezdy. A zatímco oba ukrajinští exekutoři selhali, rižští útočníci Auzinš s Macijevkisem propasírovali puk za brankovou čáru. Po dramatickém průběhu zápasu tak Riga bere druhé vítězství.