Vítkovice nasázely Energii šest branek

07.08.2020 | Redakce

Třetí utkání šestého ročníku President Cupu měli na svědomí Vítkovice a karlovarská Energie. Do utkání vstoupily oba celky poměrně bojovně a výsledkem tak byl stav 1:1 na konci úvodní dvacetiminutovky. Druhou a třetí třetinu však již ovládly "domácí" Vítkovice a po právu tak zvítězily 6:2.

Zápas č. 3  •  pá 7.8.2020  •  18:00  •  Online přenos utkání
Vítkovice
6:2
( 1:1, 3:1, 2:0)
Karlovy Vary
Vítkovice: Irgl (Vilém) – Bialy, Řepa, Kosina, Falhar, Kršík, Fibigr, Lazár, Zieliwski – Přibyl, Melovský, Štiak, Macias, Petr, Handl, Činčala, Kalandra, Milata, Pavelec, Krčmarský, Skřipčák.
Karlovy Vary: Jiskra (Ebenstreit) – Kočí, Dorot, Anton, Brustmann, Bubeliny – Zeman, Adámek, Csabi, Ondrejska, Pastor, Trögner, Galla, Váňa, Vavařovský.
Branky a asistence: 1. Melovský (Štiak, Přibyl), 36. Štiak (Řepa), 37. Kršík (Handl, Milata), 39. Přibyl (Melovský, Štiak), 44. Přibyl (Melovský), 56. Milata (Petr, Řepa) – 3. Adámek (Csabi), 27. Csabi (Adámek)
Střely: 34:25 (9:9, 16:10, 9:6).
Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Trombik - Novák, Szewieczek.

Komentář

První perioda dorosteneckého turnaje byla velmi vyrovnaná. V samotném začátku zápasu rozvlnili síť Vítkovičtí. Po půl minutě překonal karlovarského Jiskru Matyáš Melovský, který kotouč do brány přiklepl. Energetici v závěsu dlouho nezůstali a o dvě minuty později se podařilo prosadit Matyáši Adámkovi, který se aktivně pohyboval kolem brány a Irgl velký nátlak nevydržel. Z týmu Energie byl do konce třetiny vidět Csabi. Na straně Vítkovic byl v několika akcích vidět Kosina, ale gól do brány už nikdo nevsítil.

Druhou část načali dobře Energetici. Ti se ve dvacáté sedmé minutě prosadili díky Adamovi Csabimu, který tím už jen stvrdil svou aktivitu. Karlovarští si svůj výsledek ale dlouho neudrželi. K vyrovnání došlo ve třicáté páté minutě, které bylo akcí Matěje Štiaka. Závěr už poté byl jen v režii ostravského celku. Po dvou minutách navýšil náskok o branku Štěpán Kršík, který v těsné blízkosti překvapil karlovarského Jiskru. V závěru třetiny rozezněl ještě sirénu vítkovický Matěj Přibyl.

Také třetí třetinu ovládli, jako domácí vedené, Vítkovice. První úspěšnou trefu si ve třetí třetině připsal v čase 43:12 Matěj Přibyl. Na konečných 6:2 pak v šestapadesáté minutě upravoval Martin Milata, který dokázal kotouč dorazit do prázdné klece po vybídnutí Dominika Petra.

Ohlasy trenérů

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera):Myslím si, že první třetina byla taková rozháraná, osobně se mi moc nelíbila. Od druhé třetiny se již hrál docela zajímavá hokej nahoru, dolů. To, že jsme dali šest branek potvrdilo fakt, že jsme hráli rychlý a náročný hokej. NA to, že je to druhý zápas sezony, jsem spokojen.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to byl mnohem lepší zápas, než ten první, proti Třinci. Musím říct, že se zápas hrál ve vysokém tempu, bylo tam hodně nepřesností. Byly tam šance, ze kterých jsme mohli vytěžit gól jak my,tak soupeř. Vítkovice těch šancí využili více, za což jim gratulujeme a my se jdeme připravovat na Trenčín.