Vypjatá koncovka mezi Rigou a Spartou poslala do finále Pražany

07.08.2021 | Jakub Kotajny

Poslední zápas druhého hracího dne a semifinálové klání mezi lotyšskou Rigou a Spartou Praha, takový byl plán od 17:45 na ledové ploše v multifunkční WERK ARENĚ. Gólově chudá úvodní třetina sice posunula blíž boji o zlatou medaili hráče z Prahy, následný odpor Rigy ale znamenal obrat ve skóre a ještě tři minuty před koncem základní hrací doby měli finálovou účast v kapse Lotyši. Dvě slepené branky a následná trefa Martina Vašíčka v prodloužení však znamená, že domácímu Třinci se v zítřejším finále postaví pražská Sparta.

Zápas č. 16  •  so 7.8.2021  •  17:45  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Sparta Praha
5:4pp
( 1:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
HS Riga
Sparta Praha: Přikryl (Kogler) – Bartoň, Bjakov, Hašek, Janský, Marton, Nistribenko, Port, Šeba – Fábry, Jakab, Křišťan, Novák, Odehnal, Poláček, Potoma, Skuratov, Stěpančuk, Vašíček, Žemlička, Žmola
HS Riga: Šveide (Ozols) – Leonovs, Briedis, Bulans, Doninš, Ladusans, Petrovičs, Polcs, Simanovičs – Ansons, Boltramovičs, Česlis, Licis-Licitis, Macijevskis, Mateiko, Mots, Niedrajs, Sieradzkis, Strazdinš, Zakitis, Zvirgzdinš.
Branky a asistence: 18. Odehnal (Stěpančuk), 26. Novák (Fábry), 57. Novák (Fábry), 60. Stěpančuk, 62. Vašíček – 23. Zvirgzdinš (Macijevskis), 29. Sieradzkis, 37. Mots (Bulans, Niedrajs), 44. Sieradzkis (Strazdinš)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.